2018 liepos
22
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Sirpsto šventė Pašaltuonyje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Per Sirpsto šventę mūsų protėviai pagerbdavo naują derlių. Būtent šiuo metu baigiami sunkiausi vasaros darbai, liepos pabaigoje apstu prisirpusių uogų, kasamos šviežios bulvės, gėrybėmis pradeda džiuginti ne tik sodai, daržai, bet ir girios.
  Vis dėlto pagrindinis dėmesys buvo skiriamas rugiapjūtei ir duonai. Rugiapjūtę ir pradėdavo, ir baigdavo apeigomis. Nuo senovės ruginė duona – pagrindinis lietuvio valgis, o papročiai mokė tarpusavio supratimo, bendruomeniškumo, meilės darbui.
  Taigi į Sirpsto, susitelkimo ir geranoriškumo, šventę liepos 22 dieną rinkosi Pašaltuonio krašto žmonės. Šventė prasidėjo vaikų piešinių konkursu ant asfalto „Mano kraštas“. Sporto aikštyne jėgas išbandė penkios Kalnujų seniūnijos bendruomenių tinklinio, trys mamų ir vaikų kvadrato komandos, Kalnujų ir Pašaltuonio vaikai varžėsi sportinėse estafetėse.
  Vakare visi rinkosi į „Šaltuonos“ bendruomenės namų kiemelį – čia iškilmingai pradėta šventė, pagerbti rėmėjai ir aktyviausi bendruomenės nariai, apdovanoti sportininkai.
  Beje, svečių buvo daug ir mielų –
  mus pagerbė Savivaldybės tarybos narė Aldona Ona Radčenko, Kalnujų seniūnė Regina Čepurnovienė, Saugailių, Anžilių, Bliūdžių, Kalnujų, Vengerskų kaimų bendruomenių atstovai.
  Šventės gaspadoriai Edita ir Arūnas visus vaišino šviežia duonele – bendruomeniškumo, susiklausymo, savitarpio supratimo simboliu. Jaunieji solistai Rugilė, Augustas ir Raminta dainavo apie savo kraštą. Vaikų vasaros stovyklos dalyviai didžiajai kaimo šventei tradiciškai sukūrė visus sužavėjusį šokį.
  Šventėje pasidžiaugta aktyviausiais bendruomenės nariais ir jaunimo bei vaikų atstovais, be kurių neapsieina nė vienas Pašaltuonio renginys, talka ar projektų įgyvendinimas. Ypač didžiuojamės jaunosios kartos atstovais, iniciatyviais, aktyviais ir savo idėjomis bei užsidegimu įkvepiančiais aplinkinius.
  Po tradicinės renginio dalies susirinkusiuosius linksmino grupė „Husarai“ ir grupės „Lineda“ dainininkai. Džiaugiamės, kad šiemet šventėje sulaukėme labai daug žmonių. Tikimės, kad ir kitais metais mūsų Sirpstas sulauks ne mažesnio pasisekimo.
  Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

  Lina Zorubienė,
  Pašaltuonio kultūrinių renginių organizatorė

  Komentarų nėra