2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Skaitmeninė savaitė vaikams

  Siųsti Versija spausdinimui

  „All Digital Week“ (lietuviškai „Skaitmeninė savaitė“) –
  tai visoje Europoje vykstanti akcija, skatinanti naudotis technologijomis bei internetu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Kasmet jos renginiuose  dalyvauja iki 100 tūkst. Europos Sąjungos gyventojų. Šiemet ji vyko kovo 25–31 d. „All Digital Week“ tematika labai plati – nuo medijų raštingumo, kritinio mąstymo ugdymo, skaitmeninio raštingumo, saugaus elgesio internete iki skatinimo tobulinti įgūdžius, reikalingus mokymuisi ir naujoms skaitmeninėms darbo vietoms.
  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyrius šiemet „Skaitmeninės savaitės“ veiklas skyrė jauniausiems interneto vartotojams.
  Kovo 25 ir 28 d. bibliotekoje apsilankė Raseinių vaikų lopšelių-darželių „Liepaitė“ ir „Saulutė“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai. Vaikai susipažino su bibliotekoje įsikūrusiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, jose atrado LEGO konstruktorius ir iš jų detalių sukonstruotus robotus. Vėliau vaikai stebėjo animacinius filmukus apie saugų elgesį internete, dalyvavo ekskursijoje po bib­lioteką.
  Kovo 27 ir 29 d. Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyriaus Vaikų dienos centro lankytojai buvo supažindinti su bibliotekoje esančiomis erdvėmis, kūrybinėmis dirbtuvėmis, robotikos  rinkiniais, konstruktoriais. Ekskursantai stebėjo vaizdo įrašus apie patyčias, dalyvavo viktorinose, parengtose naudojant „Kahoot“ programėlę. Per pastarąjį užsiėmimą buvo išbandytos planšetės, kurias skyriaus vyresn. bibliotekininkės, skaitmeninės konsultantės Ona Smitrienė ir Gintė Pareigė gavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ veikloms organizuoti. Per šią savaitę įgytas žinias vaikai pasitikrino „Protų mūšyje“ „Aš ir internetas“.
  Ona Smitrienė,
  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
  bibliotekos Informacinių paslaugų ir
  vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra