Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę

Siųsti Versija spausdinimui

Spalis – Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo – kasmetinė mokyklų bibliotekų šventė visame pasaulyje.  Šių metų šūkis „Skaitymas – vienas iš kelių į sveikatą ir gerovę“. Raseinių rajono mokyklų bibliotekininkės kviečia susimąstyti apie knygų, skaitymo bei geros sveikatos ir savijautos ryšį karantino metu. Kadangi visa veikla keliasi į internetą, mokyklų bibliotekų darbuotojos šią išskirtinę situaciją priima kaip galimybę dar labiau tobulėti padedant naujosioms informacinėms technologijoms. Be to, bibliotekininkams šis laikas leidžia sugrįžti prie bibliotekininkystės ištakų: peržiūrėti turimus fondus, nurašyti pasenusius leidinius, užsakyti naujausią literatūrą, vadovėlius ir mokymo priemones, katalogizuoti ir skait­meninti įvairius leidinius, dalyvauti nuotoliniuose seminaruose, paskaitose.
Karantino metu vyksta virtualios diskusijos apie konkrečius bibliotekininkų darbus ir jų formas, kurių viena – skaitymo skatinimas karantino metu. Šioje neįprastoje situacijoje labai svarbus netgi susirašinėjimas asmeniškai su vienu ar kitu skaitytoju, socialinių ryšių išlaikymas per socialinius tinklus ir programėles „Facebook Messenger“, „Viber“.
Nuoširdus bendravimas ir bendradarbiavimas šiandien būtinas sklandžiam ugdymo procesui užtikrinti. Bibliotekininkas – aktyvi šio proceso dalis, nors dažnai nematoma. Būtina suprasti, kad bibliotekininkui tarpininkaujant, tariantis su leidyklomis, kaupiant reikalingą informaciją ir ja tikslingai dalijantis, komunikuojant su mokiniais ir mokytojais jiems patogiose platformose, jo teikiama pagalba tampa reali, o atliekamas darbas – prasmingas ir aktualus šiandienos iššūkių kontekste.
Situacija šalyje – neeilinė. Turime išmokti dirbti ir gyventi kitaip. Tai yra šiandienos iššūkis.
Linkiu visiems pasinaudoti išskirtiniu laiku, ieškoti naujų galimybių ir sėkmingai priimti iššūkius.
Dalia Margevičienė,
Raseinių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė

2 Komentarai

  1. Greta

    2020 - 11 -03 11:51

    Labai įdomus straipsnis. Skaitymas lavina žmones ir gerina atmintį.

  2. Urtė

    2020 - 11 -05 10:35

    Straipsnio tema aktuali ir naudinga