Skaitymas mus sujungė!

Siųsti Versija spausdinimui

Jeigu visi skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyviai susikibtų rankomis, susidarytų net keliasdešimties kilometrų grandinė! Labai simboliška, nes šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“ Jau penktą kartą vykusios smagios skaitymo skatinimo varžytuvės ir vėl pranoko organizatorių lūkesčius. Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo rekordiškai daug skaitytojų – daugiau kaip 20 000 žmonių, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 934 skaitytojai (2019 metų rezultatai: 16 390 dalyvių ir 10 339 įveikusieji iššūkį). Iš viso per tris mėnesius jie perskaitė daugiau kaip 93 000 knygų!
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka bei jos filialai ir šiais metais aktyviai prisijungė prie akcijos. Džiaugiamės puikiais savo skaitytojais, priėmusiais iššūkį ir per vasarą perskaičiusiais visą glėbį įdomių knygų. Aktyviausi varžytuvėse buvo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Betygalos, Gruzdiškės, Girkalnio ir Šiluvos filialų skaitytojai. Per tris vasaros mėnesius Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose dalyvavo 557 skaitytojai (2019 m. – 419, 2018 m. – 221), iš jų net 474 įveikė skaitymo iššūkį – perskaitė visas penkias knygas.
Skaitymo iššūkio dalyviai šiais metais turėjo įveikti penkias užduotis: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių, knygą, kurios pavadinime yra skaičius, knygą apie gamtą ir knygą apie draugystę. Per tris mėnesius mūsų skaitytojai perskaitė 2 708 knygas (2019 m. – 2 209, 2018 m. – 1 019).
Kiekvienas skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis, iš jų galės išauginti vaistinių melisų, čiobrelių ar ramunėlių derlių. Dėl dovanų atsiėmimo informuos bibliotekininkės.
„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. Skaitymo iššūkis yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių. Skaitymo iššūkį koordinuoja apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.
Nuoširdžiai dėkojame visiems skaitymo iššūkio dalyviams! Linkime rudeniui atėjus nepamiršti knygų ir mėgautis skaitymo malonumais!
Raseinių Marcelijaus Martinaičio
viešosios bibliotekos informacija

1 Komentaras

  1. Gabija

    2020 - 10 -13 10:07

    Labai įdomu skaityti. Ačiū už straipsnį.