Sporto naujienos

Siųsti Versija spausdinimui

Rajono vyrų salės futbolo pirmenybės

„Danspinas“ – „Dubysa“ 4:3, „Vienybė-2“ –  „Legionas“ 3:9, „Legionas“ – „Viesulas“ 3:7, „Vienybė-2“ –  „Vienybė-1“ 4:14, „Policija“ –  „Dubysa“ 6:15.

Rajono vyrų krepšinio pirmenybės

Prasidėjusios krepšinio pirmenybių „B“ lygos atkrintamosios ir „A“ lygos finalinio ketvertuko varžybos iš karto sureikšmino pergalės svarbą, varžybos tapo įtemptos, įdomesnės. Praėjusios savaitės krepšininkų kovos šį faktą tik dar labiau patvirtino – abiejų lygų visos keturios rungtynės žiūrovams tikrai patiko. Nors „B“ lygoje šiuo metu susitinka komandos, po reguliaraus sezono užėmusios pirmaujančias ir autsaiderių pozicijas, tiek „Klevo“ – „KKSC-2“, tiek „Luknės-1“ – K.B. „Viduklė“ rungtynėse įtampos netrūko, lyderiai „Klevas“ ir „Luknė-1“ pergales iškovojo tik rungtynių pabaigoje – „Klevas“ įveikė „KKSC-2“ 73:65, „Luknė-1“ palaužė K.B. „Viduklė“ 66:64.

Ne išimtis ir „A“ lygoje. Abiejų „Julisų“ kovoje tik rungtynių pabaigoje įvyko persilaužimas ir „Julisa“ įveikė „Julisą-Gruzdiškę“ 94:86. Lyderių „Josedos“ ir „Dairenos“ dvikovoje įtampos netrūko iki pat rungtynių pabaigos, žiūrovams šis susitikimas tikrai turėjo patikti. „Joseda“ geriau sužaidė
rungtynių pabaigą ir iškovojo pergalę rezultatu 92:86, kartu užsitikrindama vietą finalinėje dvikovoje dėl rajono čempionų apdovanojimų.
Kiti susitikimai „B“ lygoje vyks balandžio 6 dieną RKKSC sporto salėje. 18 val. žais „Žaiginys“ – „Naftrus“, 19.30 val. – „Šiluva“ – „Danspinas-2“. „A“ lygos komandos žais po švenčių – balandžio 15 dieną 15.30 val. žais „Dairena“ – „Julisa-Gruzdiškė“, 17 val. susitiks „Julisa“ – „Joseda“.

Gintautas Balčaitis

Jaunieji tinklininkai penkti

Panevėžyje baigėsi 2011–2012 m. Lietuvos vaikų, gim. 1998–1999 m., tinklinio čempionato 6 pajėgiausių komandų finalinės varžybos. Nekaip KKSC žaidėjams sekėsi pirmą varžybų dieną, nes pralaimėjo Šalčininkų ir Panevėžio komandoms. Antrą varžybų dieną raseiniškiams pavyko įveikti praėjusių metų čempionę, tačiau pralaimėjo Marijampolei. Mūsų tinklininkai surinko lygiai taškų, kaip ir Šalčininkų, tačiau tarpusavio susitikimo rezultatas neleido pakilti į ketvirtą vietą. Čempionais tapo Marijampolės tinklininkai.

Antanas Lukošius, treneris metodininkas

Po 7 metų darbo Ariogalos gimnazistės svajonė tapo realybe

Paskutinę kovo dieną Klaipėdoje vyko Lietuvos kyokushin karate kata čempionatas. 120 sportininkų kovojo dėl pagrindinio prizo – patekimo į Lietuvos kyokushin karate rinktinę. Kiekvienas sportininkas svajojo atstovauti Lietuvai Europos kyokushin karate
čempionate, kuris šiemet birželio mėnesį vyks Belgijoje.

Į čempionatą, kuris vyko Klaipėdoje, Jurbarko kyokushin karate klubas „Kumite“ delegavo Ariogalos gimnazistę Sandrą Kringelytę. Mergina varžėsi jaunių grupėje, kurioje kovojo 7 dalyvės. Sandrai, parodžiusiai puikią techniką, susikaupimą ir ryžtą, ant kaklo buvo užkabintas aukso spalvos
medalis. Visas tris jaunių grupės prizininkes skyrė nedidelis taškų skirtumas. Mūsiškė aplenkė Klaipėdos ir Vilniaus atstoves. Pirmame rate burtai lėmė, jog Sandrai teko atlikti Tsuki no kata, kurią teisėjai iš dešimties balų įvertino 7,7. Antrame rate buvo atlikta Saiha kata, kurios rezultatai – 7,6. Paskutiniame rate Sandra atliko kata Gekisai Sho ir gavo aukščiausią balų vidurkį –  8,7. Suskaičiavus bendrą taškų vidurkį, galutinis Sandros rezultatas – 8 balai iš 10 galimų. Trenerių Rolando Kringelio ir Artūro Enčerio auklėtinė ne tik pasipuošė aukso medaliu ir taure, bet ir pateko į Lietuvos jaunių rinktinę. Klubo istorijoje tai pirmas kartas, kuomet Lietuvos kata čempionate užimama pirmoji vieta.

Raseiniškės – vicečempionės

Raseinių karatė klubo sportininkės – vicečempionės, ir tai ne balandžio pirmosios pokštas.
Kovo 31 dieną Lenkijoje, Vroclavo mieste, vyko Tarptautinės Funakoši taurės varžybos, iš kurių raseiniškiai parsivežė keturis sidabro medalius. Šį prestižinį turnyrą organizavo Vroclavo universitetas kartu su tarptautine Funakoši karatė asociacija. Kenet Funakoši – tai 10 DAN karatė meistras, jau sulaukęs garbaus amžiaus. Jis yra tiesioginis palikuonis šiuolaikinio karatė pradininko Gičin Funakoši, kuris XX a. pradžioje sukūrė šotokan karatė, susistemino varžybų taisykles,
jo dėka karatė pradėta dėstyti Japonijos universitetuose ir paplito visame pasaulyje. Kenet Funakoši yra Funakši Šotokan karatė federacijos įkūrėjas ir vyriausiasis mokytojas. Keletą kartų jis viešėjo ir Lietuvoje, raseiniškiams teko garbė dalyvauti jo renginiuose, netgi pabendrauti su mokytoju.
Tarptautinio Funakoši taurės turnyro Lenkijoje organizatoriai tinkamai pasiruošė: salėje buvo paruošti penki kokybiški tatamiai, puikiai atrodė pakyla apdovanojimams, iš tolo akį traukė taurės ir medaliai. Varžybos vyko pagal WKF (World Karate Federation) taisykles – kontaktas į galvos
sritį visiškai netoleruojamas, už šios taisyklės nepaisymą duodamas įspėjimas (surinkus tris įspėjimus, varžovas diskvalifikuojamas).  Iš esmės sportinės karatė kovos maniera labai panaši į Taekwondo.

Šios varžybos buvo svarbus išbandymas mūsų rajono karatė sportininkėms, nes varžovai buvo labai patyrę. Pirmą kartą tarptautiniame turnyre mūsų rajonui ir Lietuvai merginos atstovavo ne tik individuliose rungtyse, bet ir komandinėje rungtyje.

Individalioje KUMITE rungtyje Monika Šneiderytė iškovojo V vietą, o Deimantė Žukauskaitė po atkaklios kovos užėmė garbingą II vietą. Na, o komandinėje rungtyje merginų trejetas – Deimantė Žukauskaitė, Monika Šneiderytė, Simona Didžiokaitė – iškovojo vicečempionių vardą ir pasipuošė
sidabro medaliais. Varžybų taisyklių ypatumai merginoms sutrukdė iškovoti aukso medalius. Tačiau ne paskutinį kartą varžomės Lenkijoje ir aukso medaliai dar prieš akis. Šiemet kaip niekad gausu pakvietimų į įvairias karatė varžybas ir turnyrus. Belieka palinkėti raseiniškiams ištvermės treniruotėse ir sėkmės atenančiose varžybose, nes be pasiruošimo ir trupučio sėkmės nebus gražių pergalių.

Gediminas Jakubauskas

Komentarų nėra