Startuoja naujas fizinio aktyvumo veiklų, skatinančių fizinio aktyvumo plėtrą, projektas

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba nuo rugpjūčio vykdo ilgalaikį projektą „Judėsiu – sau padėsiu“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Bendra projekto trukmė – 23 mėnesiai, projekto vertė – 25 898,50 Eur. Projekto partneriai – Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, Raseinių rajono kultūros centras, Kelmės kultūros centras.
Projektu „Judėsiu – sau padėsiu“ siekiama spręsti jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės ir emocinės sveikatos problemas, susijusias su nepakankamu fiziniu aktyvumu, mažinti jaunimo nusikalstamumo ir narkotinės elgsenos apraiškas, gebėjimų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje stoką, stiprinti kartų sanglaudą. Projekto tikslas – ugdyti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumą, plėtoti jų sveikos gyvensenos įgūdžius, kompleksiškai taikant įvairias fizinio aktyvumo formas.
Įgyvendinant projektą bus rengiami reguliarūs stalo teniso ir biliardo užsiėmimai jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms, jėgos treniruotės jaunimui sporto klube, plaukimo pamokos baseine jaunimui, linijinių šokių, šiaurietiško vaikščiojimo, jogos, diskgolfo ir aerobikos vandenyje užsiėmimai senjorams. Vyresnio amžiaus žmonės turės galimybę parungtyniauti net keturiose jiems skirtose spartakiadose „Kol judu, tol gyvenu“. Organizuojant vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklas talkins jaunimo atstovai savanoriai. Jaunimas varžysis stalo teniso ir biliardo turnyruose.
Projektas prasidėjo rugpjūčio 8 d. vykusiu bėgimu „Išsitaškyk spalvom“. Jame dalyvavo per 200 įvairaus amžiaus bėgikų – nuo vaikų iki senjorų. Ši spalvota šventė buvo suorganizuota kartu su Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, VšĮ „Atrask Raseinius“, Raseinių rajono visuomenės sveikatos biuru, Raseinių rajono kultūros centru. Organizatoriams talkino net 34 jaunuoliai savanoriai.
Štai keletas jų minčių apie patirtas emocijas po bendro darbo: „Tiesiog noriu jums labai labai padėkoti ir pasidžiaugti, kad per tokį trumpą laiką jūs visi tapote man kaip šeima. Niekada nebuvau turėjusi tokios jaukios ir nuoširdžios draugystės, kaip su jumis. Man tai labai daug reiškia“; „Labai smagu pradėti bendrauti su naujais žmonėmis, atnaujinti savo draugų ratą“; „Atrodo, seniai turėjau tuos draugus, bet kažkaip nebuvau tokia laiminga, kaip su jumis“; „Anksčiau man buvo, kad bijojau, jog žmonės manęs nepriims tokio, koks esu, o dabar, na, kai atradau tokių draugų, kaip jūs, pradėjau pasitikėti savimi. Ir tada bendrauji su žmogum laisvai, ir nori jį pažinti geriau, na, tai tarsi išpakuoti saldainį ir jį paragauti“.
Taigi kviečiame jaunimą ir senjorus pasirinkti jiems patinkančią fizinę veiklą ir aktyviai leisti laisvalaikį. Detalesnė informacija apie numatomus užsiėmimus bus skelbiama Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos (RRŠPT) tinklapyje www.rspt.lt, RRŠPT feisbuko paskyroje, Raseinių atviro jaunimo centro feisbuko paskyroje. Kilus klausimų, skambinkite Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkėms: Valdonei Balčaitienei tel. 8 674 76 160, Saulei Sitavičienei tel. 8 601 74 142.

Valdonė Balčaitienė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
metodininkė

Komentarų nėra