2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Steponkaimio kaimų bendruomenėje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ viena iš veiklos sričių yra darbas su jaunimu. Didžioji dalis jaunimo aktyviai padeda bendruomenės veikloje: dalyvauja meninėse programose ir patys organizuoja renginius. Trejus metus bendruomenėje veikia vaikų ir jaunimo dienos centras. Su jaunimu atvyksta susitikti ir paskaitas skaito Raseinių r. policijos komisariato pareigūnai, Raseinių visuomenės sveikatos centro specialistai.
  Kaime gyvenantis jaunimas ne visada turi galimybių dalyvauti rajono centre vykstančiuose renginiuose, o sunkiau gyvenančių šeimų jaunimas neturi galimybių net kur nors išvažiuoti. Neturėdamas užsiėmimų, niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas didžiąją dalį savo laisvo laiko  praleidžia gatvėje, kas skatina juos vienaip ar kitaip pažeidinėti viešąją tvarką. Kad to išvengtų, mūsų bendruomenė ir šiais metais projekto metu, t. y. 6 mėn., skatino jaunimą atviroje erdvėje užsiimti įvairiomis veiklomis, sudarė galimybes projekte dalyvauti mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms, ypač vaikinams, o ne slampinėti nieko neveikiant, net nusikalsti.
  Birželio mėnesį suorganizavome susitikimą su Raseinių r. policijos komisariato pareigūnais. Jie pristatė savo sunkų policininko darbą, kuris kai kurių jaunuolių akimis galbūt atrodo ne toks, koks yra realybėje. Net per penkis užsiėmimus gaminome papuošalus iš odos, karoliukų, liejome žvakes. Pačiame vasaros įkarštyje organizavome baidarių žygį Dubysos upe.
  Jaunimo erdvėje vyko naktinės filmų peržiūros, nakvynės bendruomenės namuose ant pripučiamų čiužinių ir sėdmaišių, kuriuos įsigijome įvykdę projektą, maisto gaminimo ir kiti užsiėmimai. Visas atviroje erdvėje vykstančias veiklas padėjo organizuoti savanoriai – projekto vykdytojai ir jaunimo savanoriai.
  Visos šios veiklos sustiprino jaunų žmonių užimtumą, jų įgūdžius, stiprino įgalinimą veikti patiems, plėtoti savanorystę bendruomenėje, ugdė demokratiškumą. Tad manome, kad mūsų projektas atitinka Raseinių rajono jaunimo pilietinių ir socialinių iniciatyvų projektų prioritetus ir skatina jaunimą imtis veiklos, o ne šliaužioti gatvėmis ir įsivelti į muštynes ar net nusikaltimus.
  Audronė Stankevičienė,
  Steponkaimio kaimų bendruomenės pirmininkė

  Komentarų nėra