Sujainiškiai mokėsi saugiai elgtis internete

Siųsti Versija spausdinimui

Saugesnio interneto savaitė „Kurkime saugesnį internetą kartu!“ skirta atkreipti visų, ypač jaunimo, dėmesį į saugų elgesį internete, toliau skatinti saugiau ir atsakingiau naudotis naujausiomis interneto technologijomis, mobiliaisiais įrenginiais. Į savaitės renginius įsijungė ir Sujainių biblioteka.
Vasario 10, 11, 13 dienomis bibliotekos lankytojai stebėjo tiesiogines transliacijas „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“, „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“, „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“
Vasario 12 d. vyko skaitmeninio raštingumo pamokėlė vaikams „Kaip jaustis saugiai internetinėje erdvėje“. Popietėje susipažinome su knygomis „Saugus ir draugiškas internete“. Bibliotekininkė Danelija priminė, kad nereikia viešinti informacijos apie save, negalima sakyti jokių prisijungimo slaptažodžių, kodų, savo tikslaus adreso, pasakoti apie šeimos narius, pajamas, nesiųsti kompromituojančių nuotraukų, neskelbti žeminančių vaizdų, informacijos apie kitus. Bibliotekos lankytojams buvo priminta, kad ypač reikia būti budriems bendraujant su nepažįstamaisiais virtualioje erdvėje, nes nežinai, kokie jų tikslai. Jaunimas taip pat pasidalijo savo patirtimi, kaip bendrauti internete su nepažįstamaisiais, kad nepakliūtum į piktavalių pinkles.
Baigiantis saugaus interneto savaitei visiems dalyvavusiems renginiuose buvo palinkėta visada išlikti budriems renkantis draugus, bendraujant internete. Prie arbatos puodelio, saldžių vaišių dar kartą aptarėme interneto teikiamas galimybes, džiaugsmus ir pavojus. Svarbiausia – saugus ir draugiškas internetas.

Danelija Laurinavičiūtė,
Sujainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra