2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Susitikimas su Amerikos lietuvių šeima

  Siųsti Versija spausdinimui

  Jau antrą vasarą iš eilės į Kalnujų miestelio biblioteką atvyko Andrius Džeisonas Mosteikas su tėveliu Dariumi ir seserimi Leila bei seneliais iš JAV Naujojo Džersio valstijos Engelvudo miesto. Jis pristatė dar vieną į lietuvių kalbą išverstą knygą – Dvaito A.Enslio ir Kerolin J.Vudruf „Septynios Kalėdų Senelio naktys“.
  Andriaus senelis Telesforas Mosteika gimė ir augo Kalnujų apylinkėse, todėl labai simboliška, kad anūkas savo verstas knygas pristatė senelio gimtinėje. Knygoje analizuojama labai aktuali tema – šeimų įvairovė nuo tradicinės iki modernios šeimos ir atsirandančios problemos, kai vaikai turi gyventi su vienu iš tėvų. Praėjusią vasarą Andrius pristatė amerikietės rašytojos Medlin Kaplan knygą „Planeta Žemė pasijus geriau“ apie klimato kaitą, ekologiją ir pasidalijo mintimis apie tai, kaip kiekvienam iš mūsų svarbu tausoti aplinką. Šios knygos skirtos vaikams, tėveliams ir seneliams. Augusiam daugiakalbėje aplinkoje Andriui labai patinka kalbos, iš čia ir kilo troškimas versti knygas. Jis renkasi knygas, kurios yra edukacinio pobūdžio, nes nori matyti pasaulį geresnį, nei jis yra dabar.
  Į susitikimą Kalnujuose susirinko nemažai jaunųjų skaitytojų ir jų tėvelių. Dalyvavo skaitytojai ir iš Bliūdžių bei Dobrasčio kaimų. Andrius kartu su seserimi Leila mokė Kalnujų jaunuosius skaitytojus įvairių žaidimų. Kalnujiškiai tobulino anglų kalbos žinias žaisdami judriuosius ir intelektualinius žaidimus. Susitikimo pabaigoje Andrius vaikams dovanojo po knygą „Septynios Kalėdų senelio naktys“ ir marškinėlius.
  Dėkoju svečiams už gražias akimirkas ir dovanas, seniūnei Reginai už pagalbą organizuojant renginį, Andriaus seneliui T.Mosteikai už puikų saldžių vaišių stalą. Tikiuosi, kad Andrius ateinančią vasarą vėl mus aplankys ir iš už Atlanto atveš naujų temų apmąstymams bei idėjų.

  Daiva Myniotienė,
  Kalnujų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

  Komentarų nėra