2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Susitikimas su rašytoja ir dailininke

  Siųsti Versija spausdinimui

  Metų užbaigimas Kalnujų bibliotekoje buvo įprasmintas susitikimu su rašytoja, dailininke, pedagoge Violeta Židonyte ir „Kalendoriaus“ leidyklos direktoriumi Aurelijumi Noruševičiumi.
  Bendradarbiavimas su Aurelijumi tęsiasi jau ne vienus metus. Jo tėvelis partizanų būrio „Žaibas“ vadas (Jūreivis) žuvo Kalnujų apylinkėse ir palaidotas Kalnujų kapinėse, todėl jis dažnas svečias pas mus, dovanoja „Kalendoriaus“ leidyklos leidinių. Aurelijus pasiūlė pasikviesti „žmogų orkestrą“ V.Židonytę, kuri rašo vaikams ir suaugusiesiems, lieja akvareles, puikiai dainuoja, išmano dizaino subtilybes. Žodžiu, kur dėsi, ten tiks.
  Violeta atsivežė keletą dailės darbų, kurie neseniai buvo parodoje Čikagoje, kur rašytoja su folkloro grupe koncertavo. Rašytoja šmaikščiai pasakojo apie savo kelią į kūrybą, prasidėjusį ankstyvoje vaikystėje. Ji sakė, kad būdama šešerių metų labai norėjo parašyti eilėraštį, tačiau nežinojo, kaip tai padaryti. Būdama dvylikos ji sukūrė du posmelius apie mišką, iš jų vėliau gimė knygelė jaunesniojo amžiaus vaikams „Geriausia gyventi miške“. Paklausta, kas ji yra, daugiau dailininkė ar rašytoja, Violeta sakė, kad „kartais esu rašytoja, o kartais – ištisom savaitėm ar mėnesiais manęs nepaleidžia akvarelė, todėl net sunku atsakyti, kas aš esu“. Rašytoja pasakojo apie vertingiausią savo kūrinį „Liepų medaus nebus“, kuriame aprašoma jos šeimos istorija. Čia susipina tremtis, sovietmetis, atgimimas, žmonių, kurie atlaikė Sibiro trėmimus, likimai ir mergaitės (spaliukės, pionierės, komjaunuolės) požiūris į tuometinę santvarką. Rašytoja šį romaną pateikė JAV lietuvių tautinės sąjungos surengtam istorinio romano konkursui ir pelnė trečiąją premiją. Vieną romano egzempliorių padovanojo ir Kalnujų bibliotekai. Susitikimo metu ji visą laiką akcentavo, kad nuo mažumės labai daug skaitė, ir jauniesiems susitikimo dalyviams sakė: „Jei nori, kad žodis tavęs klausytų, pirmiausia reikia labai daug skaityti.“
  Susitikimas su rašytoja paliko labai šiltus prisiminimus. Tikiuosi, kad jos pavyzdys paskatins jaunimą daugiau dėmesio skirti knygai.
  Daiva Myniotienė,
  Kalnujų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra