Svečias į namus – Dievas į namus

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvių tauta savo kolektyvinėje pasąmonėje yra akmeniu iškalusi tiesą, kad svetingumas –  mūsų tautos, šeimos, taip pat ir asmenybės bruožas. Tad jei turizmo srityje negalime pasigirti puikiu oru, žadą atimančia egzotika, o jūros lopinėlis dažniausiai geliamai šaltas, visada galime palepinti atvykusius lietuviškojo svetingumo potyriu.
Vedama svetingumo idėjos, jos puoselėjimo ir tikėjimo, kad svečias į namus –  Dievas į namus, balandžio 25 d. Šiluvoje VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda sukvietė į  mokymus, kurie skirti būtent šiam mūsų bruožui puoselėti. Ribotam dalyvių skaičiui Piligrimų informacijos centre pateiktas mokymų paketas. „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra skaitė pranešimą tema „Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimas“, verslo konsultantas Lauras Balaiša vedė praktinius užsiėmimus ir juos apibendrino tema „Lengvesnis kelias: nuo „Laba diena“ iki „Ačiū, kad pirkote“, o reklamos ir komunikacijos specialistas Artūras Bulota mokymus pabaigė pranešimu „Apie komunikaciją: ką daryti, kad būtum matomas, girdimas ir lankomas?“ Teorines paskaitas papildant praktiniais užsiėmimais, dalyviams susiskirsčius nedidelėmis grupėmis, buvo galima ne tik ieškoti praktinių patarimų, kaip teikti apgyvendinimo paslaugas, bet ir kaip pagerinti jau teikiamas paslaugas, bendrauti su klientais, galų gale – kaip išsiskirti komunikacijos ir pasiūlų jūroje. Kiekvieną praktinį išmėginimą lydėdavo trumpas aptarimas-diskusija, apžvelgiant įgyvendintos užduoties privalumus ir trūkumus, o tai reiškia ir galimybę savo praktikoje pritaikyti jau aptartą ir išdiskutuotą situaciją ar sprendimą.
Ne kartą pranešimuose skambėjo mintis apie didėjantį Lietuvos regionų populiarumą ir moralinį svorį. Kitaip tariant, kur, jei ne (šįkart) Šiluvoje, galima pasiūlyti stiprius dvasinius potyrius ir išgyvenimus, papildytus kad ir nakvyne autentiškoje vietos gyventojų aplinkoje. Tad nenuostabu, kad susidomėjimas svetingumo mokymais buvo didžiulis. Bet juk mes svečius gerbianti tauta, todėl papildyti savo žinių bagažą, kaip pagerinti aptarnavimo kultūrą, yra itin aktualu, ypač rajono lygmeniu.
Svetingumo mokymai Šiluvoje – Raseinių rajono savivaldybės ir Šiluvos parapijos religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programos dalis, kuria siekiama, kad vietos ir kaimyninių rajonų gyventojai įsitrauktų į Šiluvos šventovės vardo garsinimą. Be to, svarbu užtikrinti piligrimų ir turistų priėmimo, apgyvendinimo kultūros gerinimą ir apgyvendinimo vietų sukūrimą. Tikimasi, kad ateityje apgyvendinimo paslaugų kiekybės ir kokybės klausimas bus išspręstas ne tik per Šilinių atlaidus, bet ir visus metus, neatsižvelgiant į sezono pokyčius.
Taigi kaskart atvykę į Šiluvą pajuskite krašto svetingumą, kuris yra neabejotinai savitas ir savitai tobulėjantis. Nes Šiluva – tai gyvos piligrimystės centras.

Silvija Čižaitė-Rudokienė,
Raseinių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė

Komentarų nėra