2019 kovo
27
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Sveikatą stiprinančių mokyklų banga

  Siųsti Versija spausdinimui

  2018 m. nepaprasti – švenčiame ne tik Lietuvos valstybės 100-metį, bet ir sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį. 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m. Šiuo metu Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 430 šalies mokyklų iš 57 savivaldybių.
  Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir 13 rajono ugdymo įstaigų prisijungė prie nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“, siekė parodyti vietos bendruomenėms, kad egzistuoja mokyklos, kurioms svarbu ne tik akademiniai pasiekimai, bet ir mokinių bei vietos bendruomenės sveikata. Balandžio 3–25 dienomis renginyje dalyvaujančios ugdymo įstaigos organizavo sveikatinimo renginius, juose vietos bendruomenei pristatė savo įstaigos sveikatinimo patirtį, parodė, kad rūpinasi savo ir artimųjų sveikata.
  Balandžio 26 d. Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje vyko rajono baigiamasis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“. Jį muzikiniu sveikinimu pradėjo gimnazistai. Susibūrė trylika rajono ugdymo įstaigų: Raseinių lopšeliai-darželiai „Saulutė“ ir „Liepaitė“, Raseinių specialioji mokykla, Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla, Šaltinio progimnazija, Girkalnio pagrindinės mokyklos darželio grupė, Prezidento Jono Žemaičio, Šiluvos, Betygalos Maironio, Viduklės Simono Stanevičiaus ir Ariogalos gimnazijos, Ilgižių ir Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkciai centrai.
  Renginyje pristatyta trylika pranešimų, juose moksleiviai, mokytojai ar ugdymo įstaigos bendruomenės nariai dalijosi gerąja patirtimi, pasakojo apie vykdomas veiklas. Kiekvienai savo ugdymo įstaigai atstovavusiai komandai atiteko rajono Savivaldybės įsteigti prizai – vaisių krepšeliai ir visuomenės sveikatos biuro pagaminti ženkliukai „Sveika mokykla“. Labiausiai pasižymėjusiems ir neatlygintinai dirbantiems vaikų sveikatos labui sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių nariams įteikti mero Algirdo Griciaus padėkos raštai ir knyga apie Raseinius.
  Renginio pabaigoje Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė dėkojo pranešėjams, sveikatinimo idėjas palaikantiems pedagogams bei iniciatyvas koordinuojantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams.
  Giedrė Vaidotienė,
  Raseinių rajono savivaldybės visuomenės
  sveikatos biuro visuomenės sveikatos
  stiprinimo specialistė

  Komentarų nėra