Šventinio maratono koncertų akimirkos

Siųsti Versija spausdinimui

Vienos gražiausių žiemos laikotarpio švenčių, laukiamos ir vaikų, ir suaugusiųjų – Kalėdos, Naujųjų metų sutikimas. Gruodžio pradžioje meno mokyklos ugdytiniai su mokytojais nepastebimai įsisuka į šio šventinio maratono sūkurį. Jaunųjų atlikėjų laukia kruopštus, didelės kantrybės ir ištvermės reikalaujantis darbas, o jo rezultatas – galimybė per koncertus pademonstruoti skambančių kūrinių žavesį atskleidžiant savo, kaip atlikėjo, muzikalumą, originalumą ir artistiškumą.
Ne taip seniai Raseinių meno mokykloje nuvilnijo jaunųjų muzikos atlikėjų kalėdiniai koncertai – tarsi jūros banga, pradžiuginusi savo artimuosius ir muzikos klausytojus puikiais pasirodymais. Įkvėptame šio maratono sūkurio Ariogalos skyriuje nuo gruodžio septynioliktos iki devynioliktos dienos vyko nemažai puikių koncertų. Juos galėjo stebėti, klausytis meno mokyklos mokinių tėveliai, artimieji, meno gerbėjai, besidomintys muzika ir šokiais.
Gruodžio 17 dieną Raseinių meno mokyklos koncertų salėje vyko mokytojų Džiuljetos Banienės (fortepijono klasė) ir Arūno Krištapavičiaus (pučiamųjų klasė) mokinių koncertas „Belaukiant stebuklų“. Tai buvo vienas iš pirmųjų šventinių renginių, įsukęs mokyklą į kalėdinių koncertų maratoną. Koncerto pradžioje klausytojus pasveikino merginų vokalinis ansamblis su daina „Tarp žemės ir dangaus“ (kolektyvą parengė mokytoja Danguolė Raškevičienė). Renginį vedė šauniosios Aira Klangauskaitė ir Evelina Dubauskaitė. Jos, betarpiškai bendraudamos tarpusavyje ir su publika, laisvai improvizuodamos, pokštaudamos, sukūrė linksmą ir džiugią nuotaiką. Per koncertą buvo įžiebta mokyklinė eglutė. Prieš jos įžiebimą visus klausytojus maloniai pralinksmino sutartinis skaičiavimas iki trijų atvirkštine tvarka – svarbus eglutės įžiebimo ceremonijos akcentas.
Koncerto programoje skambėjo gražiausios lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijos. Jas skambino jaunieji atlikėjai – pianistai ir saksofonininkai. Patiems mažiausiems atlikėjams, fortepijono klasės pirmokams Ugnei, Dinarijai, Martai, Tautvilui, Saulitai, scena tapo tikru išbandymu, nes tai buvo pirmasis sėkmingas jų muzikavimas. Koncerto pabaiga tarsi mažytis stebuklas buvo mokyklos absolvento Domo Ročkos pasirodymas, jis atliko kelias savo kūrybos dainas. Pralinksmino ir po eglute atrasta netikėta staigmena šio koncerto dalyviams – tai mažų nykštukų saldi dovanėlė. Šis vakaras visiems atvykusiems suteikė gerą, nepamirštamą įspūdį.
Džiuljeta Banienė,
Raseinių meno mokyklos
Ariogalos skyriaus mokytoja

Komentarų nėra