Tarptautinė diena be automobilio Nemakščių darželyje

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Rugsėjo 23 d. ši diena buvo paminėta Nemakščių darželyje (bendruomenės konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“). Pas mažuosius ugdytinius svečiavosi Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė ir valdybos narė Birutė Gudiliauskienė. Šią dieną žmonės raginami išsiversti be automobilio, todėl dauguma šventės dalyvių tą dieną atvyko pėsčiomis, dviračiais ar paspirtukais.
Šventė prasidėjo darželio kiemelyje, čia su mažaisiais buvo aptartos saugaus eismo taisyklės, R.Pratašienė pasakojo, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo atšvaitų nešiojimo būtinumą tamsiuoju paros metu, kartu sportavo ir žaidė. Vėliau visi dviratukais, paspirtukais ar kitomis ratuotomis transporto priemonėmis vykome į Martyno Mažvydo gimnazijos stadioną, kur laukė įvairios užduotys, rungtys, paspirtukų varžybos ir estafetės.
Atsisveikindamos viešnios padovanojo vaikams atšvaitų, sąsiuvinių, knygelių, piešimo sąsiuvinių, kiekvienai grupei – po didžiulį arbūzą.
Diena be automobilio paskatino mažuosius aktyviau pajudėti, prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo, pasirūpinti savo ir draugo saugumu gatvėje.
Dėkojame Nemakščių darželiui už drauge praleistą dieną, mažiesiems dalyviams – už gerą nuotaiką ir emocijas.
Ernesta Fedorenko,
kūno kultūros pedagogė
Regina Pratašienė,
Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė

Komentarų nėra