2019 sausio
22
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tarptautiniame menų konkurse – bronzos medalis

  Siųsti Versija spausdinimui

  Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai dalyvavo XVII tarptautiniame vizualiųjų menų konkurse „Aš gyvenu prie jūros“ Latvijoje (XVII  International competition of Vizual Art „I live by the sea“). Šių metų tema – „Tiltai“. Pasaulyje yra daug tiltų, kurie jungia ne tik jūrų, upių ar ežerų krantus, bet ir skirtingas tautas bei pasaulius ir galbūt veda į ateitį. Todėl kiekvienas turėjo galimybę matyti skirtingus tiltus ir jų grožį atskleisti savo kūryboje.
  Šiame konkurse dalyvavo 4 651 dalyviai iš 29 šalių: Baltarusijos, Belgijos, Bulgarijos, Estijos, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Indonezijos, Ispanijos, Kazachstano, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos, Serbijos, Singapūro, Slovėnijos, Suomijos, Ukrainos, Turkijos, Vokietijos ir kt. Daugiausia dalyvių buvo iš Latvijos (1 831).
  Šiame konkurse buvo galima dalyvauti keliose meno srityse: tapybos, grafikos, tekstilės, kompiuterinės grafikos. Moksleiviai varžėsi dėl 4 pagrindinių „Grand“ apdovanojimų, 21 aukso, 31 sidabro ir 41 bronzos medalių bei 218 padėkų.
  Dailės studijos mokiniai išsiuntė 7 įvairiomis technikomis atliktus darbus. Geriausiai iš raseiniškių tarptautinės vertinimo komisijos buvo įvertintas dvylikametės Medos Babonaitės tapybos darbas „Palangos tiltas“. Jaunoji menininkė tapo konkurso laureate. Jai buvo atsiųstas trečios vietos diplomas ir bronzos medalis. Šiais metais iš konkurse dalyvavusių Lietuvos mokinių Meda yra vienintelė, kuri gavo medalį. Praėjusiais metais Medai šis Latvijoje organizuojamas konkursas taip pat buvo sėkmingas – jai buvo įteikta padėka. M.Babonaitė jau yra laimėjusi ne vieną diplomą respublikiniuose konkursuose (diplomai piešinių konkursuose „Architektūros perlai“, „Rudens peizažas“, „Apšerkšniję mūsų žiemos“). Kitai dailės studijos mokinei septynmetei Astrėjai Vaitkevičiūtei už tapybinį darbą „Ant tilto“ atsiųsta padėka už sėkmingą dalyvavimą ir kūrybišką temos atskleidimą.
  Džiugu, kad dailės studijos mokiniai sėkmingai pasirodo ne tik respublikoje, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Šis mokinių įvertinimas – tai savęs išbandymas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
  Dalia Rapalytė,
  Raseinių rajono kultūros centro dailės
  studijos vadovė

  Komentarų nėra