2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tarptautinio „Kalėdinio atviruko“ konkurso parodos dalyvės

  Siųsti Versija spausdinimui

  Tradicinis tarptautinis mokinių meninės kūrybos konkursas „Kalėdinis atvirukas“, rengiamas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, globojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės, – tai graži jau trečius metus besikartojanti šventė, neakivaizdžiai suburianti per tūkstantį vaikų iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiemet konkurso rengėjai gavo net 1 066 įdomias ir originalias kalėdines miniatiūras iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo bei specializuotų meno mokyklų, dailės studijų. Konkurse dalyvavo ir mokiniai iš Kroatijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos ir Baltarusijos. Pagal konkurso nuostatus mokinių darbeliai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse. Jauniausieji menininkai – tai vaikai nuo septynerių iki dešimties metų, antroje amžiaus grupėje varžėsi vienuolikos–keturiolikos metų kūrėjai, trečioje – vaikai ir jaunuoliai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų.
  Kaip ir ankstesnių konkursų metu, specialiai sudaryta vertinimo komisija kiekvienoje amžiaus grupėje šiemet išrinko po penketą laureatų. Šių mokinių bei atrinktų „Kalėdinio atviruko“ dalyvių darbų paroda eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioje parodoje eksponuojamas ir Raseinių kultūros centro dailės studijos aštuonmetės Agnieškos Aukštakytės atvirukas.
  2018 m. konkurso naujovė – dar viena šių kūrybinių varžytuvių dalyvių paroda veikia ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro erdvėse, kur nuolat klega vaikai, lankantys ne tik meninės kūrybos, bet ir įvairias kitas studijas, būrelius. Artėjant didžiosioms metų šventėms jiems tikrai buvo įdomu pamatyti kalėdines savo bendraamžių fantazijas. Galbūt ir pasisemti įkvėpimo patiems paimti į rankas teptuką ar plunksną… Į šią parodą pateko ir mažųjų dailės studijos lankytojų Astrėjos Vaitkevičiūtės ir Orintos Masiulytės atvirukai.
  Sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10 x 15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiugu, kad net trys dailės studijos lankytojos buvo pastebėtos kompetentingos vertinimo komisijos, joms buvo įteiktos padėkos su jų sukurtais atvirukais bei jų darbai eksponuojami tarptautinio konkurso geriausiųjų atvirukų parodoje.
  Dalia Rapalytė,
  Raseinių kultūros centro dailės studijos vadovė

  Komentarų nėra