2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tarptautinio projekto rezultatai Raseiniams

  Siųsti Versija spausdinimui

  Birželio mėnesį Raseiniuose vyko „Erasmus+“ projekto, sujungusio organizacijas net iš 5 valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Italijos, Bulgarijos ir Jungtinės Karalystės –  sklaidos renginys.
  Seminare projekto „Kurk lėlę, pažink save“ ekspertės ir mokymų vadovės Rolanda Šliažienė ir Arūnė Taunytė pristatė gan netikėtą suaugusiųjų mokymo bei asmeninės ūgties metodą. Lėlių teatro technikomis pagrįsta metodika – tai lanksti ir patraukli priemonė, padedanti identifikuoti ir spręsti socialines bei asmenines problemas, atskleisti asmens talentus ir gebėjimus dirbant ir su vaikų, ir su suaugusiųjų grupėmis, ir su jautriais ir (ar) socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis.
  Lėlininkas Rimas Driežis animavimo dirbtuvėse itin taikliai, kūrybiškai ir subtiliai pademonstravo, kaip netikėtai „prabylanti“ lėlė gali atverti savęs ir kito pažinimo paslaptis, gal netgi gydyti kai kurias sielos žaizdas.
  Renginio organizatorės – Raseinių švietimo pagalbos tarnyba ir Raseinių Šaltinio progimnazija – juokavo, kad nors tarptautinio projekto sklaidai pasirinktas sąlyginai nedidelis rajono centras – Raseiniai, tačiau į renginį susirinko dalyviai nuo A (Ariogalos) iki Š (Šiaulių, Šakių). Džiugu, kad tokie renginiai vyksta ne tik Vilniuje ir geroji praktika lengviau pasiekia platesnį ratą specialistų.
  Visos dienos seminaras prabėgo akimirksniu. Renginio dalyviai buvo supažindinti su projekto partnerių sukurta metodine medžiaga: „Metodinėmis gairėmis“ ir „Vadovu“, tačiau bendroje refleksijoje ryškiai skambėjo prašymas organizuoti seminaro tąsą, sudaryti galimybę gilintis į šį metodą, nes dalyviai įžvelgė galimybių jį plačiai taikyti savo darbe.
  Teikdami socialinę ar švietimo pagalbą vaikams, suaugusiesiems, kartais susiduriame su bejėgyste, kai nežinia, kaip ir kuo galima žmogui padėti. Projekto metu sukurtas metodas tarsi ragina kūrybiškai, nenuleidžiant rankų ieškoti idėjų, atsakymų sudėtingoms situacijoms spręsti… Ir sprendimai ateina…

  Reda
  Kunickienė,
  Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
  direktorė

  Komentarų nėra