2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tarptautinis bendradarbiavimas tęsiasi

  Siųsti Versija spausdinimui

  Birželio 17–21 dienomis Raseinių rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus ir Tarybos narys Steponas Nacius bei VšĮ „Atrask Raseinius“ turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė dalyvavo Ourém (Portugalijoje) miesto šventėje, kurios tikslas – viešinti regiono potencialą, reklamuoti ir saugoti vietinius amatus, gastronominį ir kultūrinį Ourém savivaldybės paveldą. Šis renginys taip pat stiprina agrarinę, komercinę bei pramonės veiklas. Nepaisant to, kad mus skiria tūkstančiai kilometrų, Raseiniai ir Ourém turi labai daug bendro. Ourém miestas, kaip ir Raseiniai, yra savivaldybės centras. Mes turime panašų (apie 40 tūkst.) gyventojų skaičių rajone, panašų administracinį suskirstymą į seniūnijas (12 Raseiniuose, 13 Ourém), o didžiausias mūsų panašumas – Švč. Mergelės Marijos apsireiškimai bei jiems pagerbti skirtos šventovės Šiluvoje ir Fatimoje.
  Tai jau antrasis mūsų vizitas Portugalijos Respublikoje. Pirmą kartą čia lankėmės šiemet vasario mėnesį Fatimos mieste vykusioje kasmetėje religinio turizmo konferencijoje. Abiejų vizitų pagrindiniai tikslai – keistis žiniomis, gerąja praktika ir patirtimi, didžiąją dalį dėmesio skirti religiniam turizmui, švietimui, kultūrai, sportui, kultūros paveldui, miestų plėtrai ir administravimui. To galime pasiekti organizuodami tarptautinę veiklą, skatinančią geresnį supratimą, solidarumą ir draugystę tarp miestiečių, vietinio verslo ir įvairių organizacijų.
  Pirmadienį S.Naciaus iniciatyva buvo surengtas susitikimas su Fatimos šventovės vyriausiuoju dvasininku Carlos Cabecinhas. Mums buvo didelė garbė, kad savo be galo užimtoje darbotvarkėje dvasininkas rado laiko susitikti. Kunigas C.Cabecinhas sakė, kad tikrai žino Šiluvą ir joje 1608 m.
  vykusį stebuklą, anksčiau jau yra sulaukęs aukštų Lietuvos dvasininkų kvietimų apsilankyti. Perdavėme asmeniškai jam skirtą Šiluvos klebono Erasto Murausko laišką. Sulaukėme pažado, kad bus dedamos pastangos apsilankyti mūsų šventovėje. Tai būtų labai didelis pasiekimas skleidžiant žinią visam pasauliui apie Šiluvą.
  Kitą dieną vyko susitikimas su Ourém savivaldybės meru Luis Miguel Albuquerque, mero patarėju Nelson Pereira bei Ekonomikos ir turizmo departamento vadovu Fernando Paquim. Perdavėme Raseinių rajono mero oficialų kvietimą atvykti į Raseinius jau šį rudenį. Vyko diskusija apie miestų institucijų ir verslo bendradarbiavimo galimybes, istorinius įvykius, lėmusius Šiluvos padėtį religinėje plotmėje. Sulaukėme pažado, kad rudenį savivaldybės atstovų delegacija apsilankys Lietuvoje. Susitikimo metu užsukome į Ourém savivaldybės architektūros skyrių, susipažinome su savivaldybėje dirbančiais specialistais.
  Trečiadienis buvo pagrindinė šventės diena, skirta Ourém savivaldybei. Iškilmingos šventės metu apdovanoti miestui ir savivaldybei nusipelnę asmenys. Čia dalyvavo ne tik delegacija iš Lietuvos, bet ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Brazilijos bei Portugalijos vyriausybės atstovai, Ourém savivaldybės atstovai.
  Viliamės, kad šie ir dar ateityje vyksiantys vizitai duos realią naudą rajonui, prasidės aktyvus bendradarbiavimas įvairiose srityse. Turime daug ko išmokti iš šios savivaldybės sėkmės, todėl tikime, kad žmogiškasis-asmeninis kontaktas yra ne ką mažiau svarbus nei institucijų bendradarbiavimas. Privalome nepamiršti ir skleisti žinią, kad ir patys esame labai unikalūs savo išskirtine istorija, kraštovaizdžiu, architektūra ir kultūra šiaurinės Europos kraštas. Neabejotinai galime daug ką pasiūlyti šiuolaikiniams turistams bei piligrimams, kuriems mūsų šalis yra egzotiška ir neatrasta.

  VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

  Komentarų nėra