2019 rugpjūčio
21
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tau, mama

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gegužės 4 d. Kaulakiuose vyko Motinos dienos šventė. Nuotaikingą koncertinę programą parodė Kaulakių mėgėjų meno kolektyvai (vad. Valdas Paulauskas). Šiuolaikinius šokius šoko Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinės Kamilė ir Vytautė Vasiliauskaitės. Linksmai ir romantiškai griežė Kalnujų liaudiškos muzikos kapela „Kalnuja“ (vad. Kęstutis Klikna). Labai jausmingai žiūrovai reagavo į Kaulakių kaimo bendruomenės vaikučių deklamuojamas eiles. Vaikai ne tik deklamavo, bet ir įteikė dovanėles visoms salėje buvusioms mamytėms ir močiutėms. Dovanėles pagamino Kaulakių kaimo bendruomenės moterys. Po šventinio koncerto Kaulakių kaimo bendruomenė šventės dalyvius vaišino karšta arbata ir naminiais kepiniais. Visus gaubė šventinė nuotaika.
  Už glaudų bendradarbiavimą ruošiant renginius nuoširdžiai dėkojame Kaulakių kaimo bendruomenės pirmininkei Elenai Pocienei, bendruomenės aktyvui ir nariams, Pagojukų seniūnijos seniūnui Antanui Valantinui, Pagojukų seniūnijos vyriausiajai specialistei Ginai Mažeikienei, Skirmantiškės kaimo bendruomenės pirmininkei Birutei Krištopavičienei.
  Kęstutis Klikna,
  kultūrinių renginių organizatorius Kaulakiuose
  ******************

  Gegužės 1-ąją Paliepiuose vyko koncertas Motinos dienai paminėti. Gražiausios eilės ir dainos buvo skirtos pačiam brangiausiam žmogui – Mamai. Susirinkusias mamas ir močiutes sužavėjo jaunųjų renginio vedėjų Elizos ir Kamilės atliekamos dainos, o Elizos smuiko stygos suvirpino ne vieną širdį. Skambant moterų vokalinio ansamblio ir moterų vokalinio dueto dainoms ne viena mama nubraukė laimės, o gal ir ilgesio ašarą. Nepamiršome ir tų mamų, kurių jau nebėra tarp mūsų. Jų atminimą pagerbėme tylos minute ir uždegdami atminimo žvakeles. Skambant paskutinei dainai visoms mamoms ir močiutėms buvo įteiktos gėlės. Na, o po skambių dainų, eilių ir smuiko garsų visi vaišinosi tortu.
  Regina Krušinskienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Paliepiuose

  *******************

  Ariogalos šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje skambėjo kanklių muzikos koncertas ,,Tau, Mama!“, skirtas Motinos dienai paminėti. Motinos diena buvo ypatinga ne tik mamoms, bet ir Ariogalos kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika“ vyresniųjų klasių mokinėms. Jos buvo pakviestos į Ariogalos šventus namus – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią – dovanoti šio krašto mamoms sveikinimo koncertą.
  Mergaitės kartu su savo mokytoja Ramune Jurkiene šiam koncertui ruošėsi su meile ir itin atsakingai. Koncerte dalyvavo trylika vyresniųjų klasių mokinių: Ugnė Tamošaitytė, Miglė Visockytė, Viltė Stravinskaitė, Auksė Milašiūtė, Arijana Škarnulytė, Justina Gildaitė, Austėja Milčiūtė, Ugnė Klasauskaitė, Paulina Kavaliauskaitė, Deimantė Juodaitytė, Goda Jakštytė, Sonata Tverijonaitė ir Gabija Mockutė.
  Mokyklos vadovė ir mergaičių mokytoja R.Jurkienė po koncerto kalbėjo: ,,Labai laukėme šios dienos ir esame laimingos, kad turėjome galimybę koncertuoti šventuose namuose. Norėjome būti dovanų dalintojomis, tačiau iš bažnyčios grįžome dar daugiau apdovanotos, ne tik daugybe šiltų žodžių, pagyrimų. Juos tarė klebonas kunigas Gintautas Jankauskas, o Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo parapijos pastoracinės tarybos narių vardu – Genė Kringelienė. Dar nepaminėjau glėbio gėlių, gausybės atminimo dovanėlių jaunosioms kanklių muzikos atlikėjoms. Mergaičių ir savo vardu tariu „ačiū“ už šiltą bendrystę.“

  Ema Mikitonytė
  ********************

  Mama – vienas svarbiausių asmenų žmogaus gyvenime. Kiekvienam sava mama brangiausia ir gražiausia. Gerbti ir mylėti jas privalome visą laiką. Minint Motinos dieną visą savo dėmesį atiduodame tik joms, kaip jos atidavė save augindamos vaikus ir besirūpindamos šeimos gerove.
  Gegužės 4 d. Plikiuose vyko renginys „Tau, Mama“. Pasveikinti susirinkusių mamų ir močiučių atvyko Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, pačius gražiausius žodžius ir dainas savo mamoms skyrė Plikių vaikų kūrybinė grupė „Lašeliukai“ (vad. A.Ročkienė). Susirinkusias mamas ir žiūrovus savo dainomis pradžiugino muzikinė grupė „Arti“ iš Kėdainių, o eilėraščius apie gyvenimą, esamas ir jau išėjusias mamas skaitė Leokadija Mockienė.
  Po koncerto visų laukė pyragas ir arbata. Pabendravome, palinkėjome visoms mamoms džiaugsmo, kantrybės, sveikatos ir dar kartą pasidžiaugėme gražiu pavasariu, gražia švente.
  Aldona Ročkienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Plikiuose

  *****************

  Ariogalos kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika“ mokinė Gabija Mockutė artėjančios Motinos dienos proga Paaluonio (Kėdainių r.) bendruomenei padovanojo solinį kanklių muzikos koncertą ,,Mamai“.
  Koncerte skambėjo ne tik profesionalių kompozitorių, bet ir pačios Gabijos sukurti kūriniai. Mergina mokosi ir solinio dainavimo, tad susirinkusieji turėjo progą pasiklausyti ir puikių vokalinių kūrinių. Gabijos pagrindinio muzikos instrumento – kanklių, muzikos komponavimo ir dainavimo mokytoja yra Ramunė Jurkienė.
  Koncertą vedė ir muzikines sentencijas skaitė Tomas Mikšys. Koncertą įgarsino Kėdainių rajono Josvainių kultūros centro Pernaravos skyriaus meno vadovas Zenonas Brazinskas.

  Paulina Mickutė
  **************

  Gegužės 4 d., artėjant šviesiai šventei – Motinos dienai, pramedžiaviškiai pabuvojo atlikėjų Vitalijos Katunskytės ir Aido Maniko koncerte. Vieni atėjo pasisemti gerų emocijų, kiti pabendrauti, pasibūti su ne taip dažnai matomais kaimynais, treti – naujų įspūdžių, potyrių ieškantys.
  Gražu, kad šie atlikėjai turi ištikimų gerbėjų – į mūsų kaimelį atvyko iš tolimesnio Milašaičių kaimo keletas V.Katunskytės ir A.Maniko ištikimų žiūrovių. Pramedžiaviškiai šiltai padėkojo atlikėjams už koncertą bei įteikė puokštę gėlių V.Katunskytei jos vardo dienos proga.
  Lina Jašauskienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Pramedžiavoje
  *********************

  Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių ir ta diena, kai gražiausių gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamai – kaip atpildas už visus motinų rūpesčius, meilę ir pasiaukojimą.
  Gėluvos bendruomenės namuose vyko gražus koncertas ,,Mama, tai tu“, skirtas Motinos dienai paminėti. Jame su vaikais dainavo ir pačios mamos. Nidos ir Antano Gedminų dovanotais tulpių žiedais papuošta salė bylojo apie motinišką jautrumą ir subtilumą, apie grožį ir švelnumą, kurį gali dovanoti tik Motina, jos meilė ir atsidavimas.
  Džiaugėmės gausiu mamų būriu, atvykusiu į joms skirtą renginį, o besišypsančių vaikų akys liudijo, kad gera būti gėrio lašeliais, sukūrusiais mažą šventę. Mamyčių širdis paglostė moterų ansamblio ,,Gėluvos gaida“ atliekamos nepaprastai gražios dainos. Atlikėjos dainos posmais mamoms siuntė didelę didelę meilę.
  Daug šypsenų ir džiaugsmo suteikė mažųjų dalyvių pasirodymas. Dainelėmis mamytes sveikino Gabrielė, Mintarė, Marta, Justina, Augustė bei sesutės Ineta ir Airida. Jų darnios dainos labai pamalonino žiūrovų širdis, ne vienai mamai išriedėjo ašara. Ne skausmo, bet laimės, džiaugsmo. Šitaip jos atsidėkojo mamytėms už kantrybę, meilę ir bemieges naktis, o baigiantis šventei mamyčių rankose pražydo vaikų įteiktos gėlės.
  Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys ir seniūnaitė Vida Šalvaitienė padėkojo šventės dalyviams, nuoširdžiai palinkėjo mamoms, močiutėms prasmingos šventės savo namuose, o koncerto dalyviams dovanojo saldžias dovanėles už dainas ir šiltus žodžius.
  Netruko prabėgti penktadienio popietė. Tuo metu ir už lango tapo šilčiau. Gal tai nuo saulės, o gal nuo atgijusios meilės mūsų brangiausioms mamoms.

  Zita Vazgienė,
  Gėluvos kaimo bendruomenės tarybos narė
  *************

  Gegužės 4 d. popietę Gervinėje vyko pati nuoširdžiausia metų šventė – koncertas „Esi pati geriausia, nes mano Tu esi“ Motinos dienai paminėti.
  Renginio vedėjai – sesers ir brolio duetas Ramunė Urbonaitė ir Justinas Paukštys – skyrė pačius gražiausius ir šilčiausius žodžius mamytėms, o nuoširdžias dainas dovanojo nuostabaus balso savininkė solistė Karolina Kulišauskaitė bei „Auksinio lūšiuko“ laimėtoja už Raseinių krašto garsinimą meno srityje solistė Emilija Bagdonaitė. Puikią nuotaiką šokio ritmu sukūrė šokių studijos „Svajonė“ mažiausiųjų kolektyvai ir jų vadovė Laura Balserienė.
  Kiekviena į šventę atvykusi mamytė buvo pasitikta su saldžia dovanėle, o šventę pradėję mažieji šokių studijos „Svajonė“ vaikučiai privertė visus nuoširdžiai šypsotis nuo pat pirmų renginio akimirkų. Solisčių Karolinos ir Emilijos be galo nuoširdžiai atliktos ir išjaustos dainos buvo tarsi linkėjimas visoms moterims, padėka už visų mūsų gyvenimus. Koncertą vainikavo Emilijos atlikta daina „Gera“, kurią daugelis dainavo kartu su atlikėja iš širdies taip, kaip moka.
  Ačiū visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir muzikinių sveikinimų.
  Žaneta
  Vaištarienė,
  kultūrinių renginių
  organizatorė
  Gervinėje
  ******************

  Tu numegzk man, mama, kelią
  Iš vaikystės ir iš spindulių.
  Iš mirties, iš kur sugrįžt negalima,
  Kad galėčiau aš sugrįžti tuo keliu….
  Tokiais M.Martinaičio žodžiais prasidėjo Mamyčių, močiučių šventė. Tai pati jautriausia, švelniausia, įsimintiniausia pavasario šventė, kurioje telpa patys gražiausi žodžiai, padėkos, gėlės. Mama – tai amžinas vaikystės pasaulis. Vaikystėje atrodė, kad tai ji sukūrė šitą didelį paslaptingą pasaulį, ir todėl jai viskas paklūsta: jovarų žydėjimas, žaibais tviskanti vasaros liūties naktis, atitirpusi pavasario žemė, raminantis zylės švilpavimas seno sodo ūksmėje. Ji iškelia mūsų vaikystę šiltomis saule dvelkiančiomis rankomis, nusijuokia, pažvelgia giliomis akimis ir vaikystė nurimsta, tikėdama, kad niekam nieko blogo neatsitiks, kol mama juokiasi. Mūsų Motinos bus amžinos kaip amžina šita žemė, saulė ir nenublankstančios žvaigždės. Aš žinau, kad šitie žodžiai yra iš sakmės apie Motiną.
  Šventėje skambėjo pačios nuotaikingiausios, linksmiausios Raseinių rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo „Dainos“ studijos dainos. Kolektyvo vadovė Lina Volfienė atliko keletą dainų, palietusių pačias jautriausias širdies stygas. Kalnujų skaitovės Aistė, Martyna, Monika ir Gabrielė savo meilę išsakė eilėraščių posmais. Kalnujiškė Irena Mažintienė perskaitė savo kūrybos eilėraščius, skirtus mamai. Dėkoju dažnam mūsų renginių svečiui Pranui Laurinavičiui, kuris niekada neatvyksta tuščiomis. Jis ir tą vakarą atskubėjo su eilėraščių apie mamą pluošteliu. Pačius nuoširdžiausius sveikinimus išsakė Kalnujų seniūnijos seniūnė Regina Čepurnovienė. Apie mamas galime kalbėti ir rašyti daug. ir tikriausiai nepabostų. Motina – tai ramybės, meilės, pasitikėjimo, kantrybės, švelnumo uostas. Kuo dažniau užsukime į jį!

  Laimutė Banienė,
  kultūrinių renginių organizatorė
  Kalnujuose

  **************

  Gražus ir šiltas kultūrinis bendradarbiavimas su Blinstrubiškių socialinės globos namais tęsiasi ne vienus metus. Ketvirtadienį, kai visi pradėjo ruoštis Motinos dienai, Sujainių mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“ (vadovė L.Matelienė) ir merginų šokių kolektyvas „Vaivorykštė“ (vadovė R.Visockienė) vyko į Blinstrubiškių socialinės globos namus su šventine programa Motinos dienos paminėti.
  Kiekvieną kartą esame šiltai priimami ir laukiami, todėl dalelę savęs norėjosi ir mums palikti. Blinstrubiškių socialinės globos namams už gražų kultūrinį bendradarbiavimą padovanojome Raseinių rajono kultūros centro firminį puodelį „Gurkšnis kultūros…“ Užsitęsusi draugystė tegul dar gyvuoja ilgai!
  Rita Visockienė

  ***************

  Pirmąjį gegužės penktadienį Pašaltuonyje visos mamos ir močiutės buvo sukviestos į šventinį koncertą „Tu man viena pasauly“, skirtą Motinos dienai paminėti. Pačias gražiausias eiles mamoms skyrė mažieji Pašaltuonio skaitovai, pačias skambiausias dainas dovanojo šeimų duetai ir vokalinis moterų ansamblis „Serbenta“, pačias gražiausias gėles mamoms dovanojo jų vaikai bei renginio organizatoriai. Džiaugiamės šventėje sulaukę gražaus būrio mamų, močiučių, tėvelių, vaikučių, savo seniūnės ir žiniasklaidos atstovų.
  Lina Zorubienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Pašaltuonyje
  *******************

  Gražią šeštadienio popietę tulpės žiedas puošė ne vieną mamą, kurios atvyko į Raseinių rajono kultūros centrą Sujainiuose pasiklausyti šeiminių duetų atliekamų dainų. Renginį pradėjo solistė Odeta Janušauskaitė (vadovė L.Matelienė), o gitara jai pritarė Monika Selvenytė. Programą papildė Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai. Po gražaus Sujainių merginų šokių kolektyvo „Vaivorykštė“ pasirodymo programą tęsė duetas iš Ariogalos (vadovė R.Aleksiejienė). Mamoms skambias dainas dovanojo mergaičių ansamblis iš Gėluvos (vadovė R.Andriuškevičienė), šeiminis mamos ir dukros duetas (vadovė J.Pužaitienė). Renginį užbaigė Raseinių rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo „Dainos“ studija (vadovė L.Volfienė). Šeiminiai duetai Justė ir Ugnė Radzevičiūtės bei Justas Pocius ir Lina Urniežiūtė savo balsais džiugino ne vieną salėje sėdinčią mamą, gal net privertė nubraukti džiaugsmo ašarą.
  Po gražaus šventinio koncerto, skirto Motinos dienai, ragavome tortą ir gražus bendravimas tęsėsi ne vieną valandą.
  Rita Visockienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Sujainiuose

  **********************

  Norint padėkoti mamoms už suteiktą gyvenimą, Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko joms skirta šventė. Pradinių klasių mokytojos L.Razmantienė ir J.Kacucevičienė buvo šio renginio organizatorės.
  Šventė prasidėjo eilėmis mamai. Mažieji mokinukai priminė, koks gyvenimas spalvotas, kai šalia yra mama. Pradinių klasių mokiniai suvaidino šeimyninę situaciją, dar labiau įtikindami, kokia mama mums yra svarbi, kad be jos niekas nieko nepadarytų. Vyresnieji mokiniai, paruošti muzikos mokytojos I.Šatkauskienės, dainavo nuostabias dainas. Šventėje dalyvavę mokinukai su auklėtojomis gamino dovanėles savo mamoms ir po pasirodymo bėgo jų apkabinti ir įteikti dovanėlių. Po visų klasių pasirodymų renginį užbaigėme bendra daina. Gėlės žiedeliu apdovanotos ir antros mamos – mokytojos.
  Labai ačiū visiems už geras emocijas, už mamoms padovanotas eiles, dainas. Nepamirškime savo mamyčių pradžiuginti, įteikime gėlių ir be progos, nes mamos mums padovanojo gyvybę.
  Skaistė Sinkutė
  *********************

  Gegužės 4 d. po mėgėjų meno kolektyvų koncerto Šiluvos kultūros namuose Šiluvos mėgėjų teatras „Cinkelis“ išvyko į Norgėlų kaimo bendruomenės organizuotą Motinos dienos šventę. Čia suvaidino E.Untulio spektaklį „Čerauninkės eksperiments“. Savo spektakliu šiluviškiai teatralai prisidėjo prie bendruomenės sveikinimų  vietinėms  motinoms ir močiutėms. Spektaklio artisčių šmaikštumas,  kūrybiškumas atitraukė žiūrovus nuo kasdienių rūpesčių ir dovanojo gerą nuotaiką.  Už tai norgėliškiai atsidėkojo nuoširdžiais ir gausiais plojimais. Norgėlų kaimo bendruomenės pirmininkas A.Kilčauskas dėkojo kolektyvui, pavaišino skaniu kugeliu ir pažadėjo skirti bendruomenės autobusą, kad „Cinkelis“ galėtų nuvykti į mėgėjų teatrų festivalį „Tiltai 2019“ Paįstryje (Panevėžio r.). Džiaugiamės galėdami daryti abipusiškai naudingus mainus.
  Birutė Greicienė,
  teatro vadovė, kultūrinių renginių
  organizatorė Šiluvoje

  *********************

  Gegužės 2 d. Motinos dienai skirtas koncertas vyko ir Vosiliškio kaimo bendruomenės namuose. Popietę pradėjome bendruomenės jaunųjų skaitovių Daivos, Kamilės, Akvilės ir Ramunės eilėmis bei daina mamai. Į šventę atvykęs gausus būrys svečių eilėmis ir šokiais džiugino ne tik mamas ir močiutes, bet ir kitus renginio dalyvius. Šoko Raseinių Trečiojo universiteto studentų šokių kolektyvas „Sugrįžki, jaunyste“. Klausėmės nuostabių dainų apie mamą, išmokome keletą šokio žingsnelių. Vėliau susirinkusioms mamoms ir močiutėms įteikėme Janinos, Vandutės ir Nijolės paruoštas dovanėles. Po koncerto prisėdome prie suneštinio vaišių stalo. Visi buvome pakilios nuotaikos ir žinantys, kad brangesnio žmogaus už mamą nerasime. Ačiū bendruomenės pirmininkui ir visiems prisidėjusiems prie šventės.

  Vosiliškio kaimo bendruomenės nariai

  Komentarų nėra