Teatro „Braižas“ rudeninės gastrolės

Siųsti Versija spausdinimui

Teatras – spektaklis – festivalis yra judėjimas. Tai noras gauti, patirti, išmokti, sužinoti, pajausti, parodyti, atsinaujinti… Tai nuolatinis kūrybinio progreso vyksmas, paliečiantis ir jungiantis atlikėją su žiūrovu, dovanojantis abipusę supratimo ir susitikimo nuotaiką. Festivaliai yra neatsiejami nuo žodžio „šventė“, nes sunku rasti kitą tokią vietą, kurioje susirenka tiek bendraminčių, švenčiančių teatrą.
Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ lapkričio mėnesį dalyvavo net dviejuose tokio pobūdžio festivaliuose. Lapkričio 10 d. spektaklis „Tautos atsilukštinimas“ pagal Vydūną, M.Martinaitį ir Maironį (rež. J.Šimaitienė, dailininkė R.Lauraitytė) buvo pristatytas Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose. Lapkričio 9–10, 16–17 ir 22–24 dienomis Rėkyvos kultūros namuose vyko XI respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas 2019“. Tradicija tapęs festivalis šiais metais sukvietė mėgėjų teatrus iš Anykščių, Šeduvos, Linkuvos, Šiaulių, Veliuonos, Jurbarko miestų, profesionalių teatrų iš Naisių, Panevėžio, Kelmės ir tolimus svečius iš Sakartvelo. Per tris lapkričio mėnesio savaitgalius žiūrovai išvydo net septyniolika spektaklių.
Lapkričio 16 d. teatras „Braižas“ dalyvavo Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės kultūros namuose vykusioje II respublikinėje mėgėjų teatrų šventėje „Lauro vainikas“. Šventėje savo naujausią spektaklį žiūrovams pristatė Kalvarijos mėgėjų teatras „Titnagas“, režisierius K.Krasnickas. Teatras suvaidino A.Cinariovo komediją „Brangusai pabučiavimas“. Šiame spektaklyje žavėjo meistriška aktorių vaidyba, spektaklio atmosfera ir nuoširdus žiūrovų regažas. Spektaklis „Ech, tie vyrai, ech, tos moterys“ pagal K.Sajos kūrybą, kurį suvaidino Marijampolės kultūros centro Liudvinavo skyriaus mėgėjų teatras „Žalias sodas“, režisierė V.Gvaizdaitienė, nuotaikingai ir išradingai pristatė šeimines situacijas ir jų sprendimo būdus. Šventės šeimininkai – Skirsnemunės mėgėjų teatras, režisierė B.Šneiderienė, suvaidino L.Didžiulienės-Žmonos komediją „Paskubėjo“. Scenoje išvydome gausų aktorių ansamblį, jie nuoširdžiai ir nuotaikingai vainikavo visą šventę. Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ į šį nuotaikingą vainiką įpynė šiek tiek kitokio žanro spektaklį – „Tautos atsilukštinimas“, kuris pasakoja apie mokytoją betygališkį Antaną Jušką. Spektaklis prikaustė žiūrovų dėmesį savo nuoširdumu, natūralumu ir pasakojama istorija, kur susipina dainos, žaidybiniai elementai, nuotaikų kaita, čia ir dabar aktorių išgyventos istorijos.
Šventė „Lauro vainikas“ sukvietė ne tik teatro, bet ir miestelio bendruomenę, svečius iš Jurbarko ir aplinkinių miestelių. Artistus maloniai nuteikė žiūrovų gausa ir ji nesumažėjo iki pat šventės pabaigos. Tokioje šventėje aiškiai matyti ne tik Skirsnemunės teatro vieta ir lygis bendruomenėje, bet ir bendra atsakomybė už savo krašto kultūrinį ir meninį veidą. Gera dalyvauti festivaliuose, kuriuose jaučiamas tikras teatro pulsas.

Jolanta Šimaitienė,
Raseinių rajono kultūros centro
mėgėjų teatro „Braižas“ režisierė

Komentarų nėra