Tokia kapela rajone vienintelė

Siųsti Versija spausdinimui

2019 m. gruodžio 27-oji butkiškiečiams buvo išskirtinė diena. Pakilios nuotaikos tą dieną rinkomės į Butkiškės bendruomenės namus. Salė vos sutalpino visus norinčius paklausyti Butkiškės kaimo kapelos jubiliejinio koncerto ir pasveikinti jos narius. O jubiliejus tikrai gražus – kapela švenčia savo dešimtmetį! Visus dešimt metų šiai kapelai vadovavo dabartinis Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.
Jubiliejinė šventė, kurią išradingai vedė bibliotekininkė Vilma Augustinavičienė, prasidėjo labai iškilmingai. Žiūrovai stovėdami plojo, kai ant scenos žengė vienodais šventiniais drabužiais pasipuošę muzikantai ir dainininkai. Iškilmingą sveikinimo žodį tarė vedėja Vilma. Kapela šauniai atliko keletą kūrinių. Paskui vedėja suteikė žodį butkiškiečiui poetui Antanui Kišonui.
Šventėje buvo ir siurprizų. Netrukus su pilnu maišu dovanų į salę įžengė Kalėdų Senelis. Jis buvo labai iškalbus, dosnus ir kantrus. Pirmiausia jis apdovanojo visus septynis kapelos dainininkus, muzikantus, vadovus, prieš tai išvardijęs gerus jų darbus, sąžiningumą ir pasiaukojimą. Intarpuose kapela mums dainavo gražiausius savo kūrinius. Kalėdų Senelis nepamiršo apdovanoti ir į jubiliejinę šventę atvykusios viešnios – Raseinių rajono kultūros centro direktorės Ingos Šatkauskienės. Dovanėles gavo visi salėje buvę vaikučiai, taip pat į šventę pakviesti vietiniai poetai ir daugelis kitų.
Šventės vedėja suteikė žodį ilgamečiam kapelos vadovui A.Bautroniui. Kiek daug meilės ir gerumo buvo jo sveikinimo kalboje! Jis pažymėjo, kad labai didžiuojasi savo kapelos nariais, gyrė jų darbštumą, kantrybę, pa­reigingumą ir meilę muzikai. Pasidžiaugė, kad kapela turi kompozitorių Česlovą Radvilavičių, savo krašto patriotą. Česlovas pirmiausia kuria muziką pagal savo kraštiečių eiles – Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narių, poetų Juozapo Mickevičiaus, Antano Kišono ir Teresės Plisienės, taip pat vietinių poečių Irenos Jokubauskienės ir Leonoros Veličkienės. A.Bautronis su dideliu dėkingumu ir meile kiekvienam kapelos nariui įteikė padėkas ir asmenines dovanas. Jas gavo Jolanta Butkuvienė, Aušra Balčiuvienė, Arūnas Balčius, kompozitorius Č.Radvilavičius, Rimas Jakštas, Lina Reifonienė, naujasis kapelos vadovas Vaidotas Vilkas ir daugelis kitų, anksčiau dainavusių kapeloje. I.Šatkauskienė kapelos jubiliejaus proga apdovanojo buvusį vadovą A.Bautronį, o kapelos nariai, norėdami parodyti savo pagarbą, meilę ir prisirišimą, jam įteikė nuostabią bendrą dovaną – kryželiu siuvinėtą kapelos paveikslą. Jį išsiuvinėjo kapelos narė, auksarankė ir dainininkė J.Butkuvienė. Tai nepriekaištingai atliktas darbas. Paveikslą ji siuvinėjo net tris mėnesius!
Jubiliejinėje šventėje dalyvavo poetai J.Mickevičius, A.Kišonas, T.Plisienė, I.Jokubauskienė ir L.Veličkienė. Visi buvo sužavėti kapelos atliekamų dainų. Tikrai garsi ir ypatinga Butkiškės kaimo kapela! Raseinių rajone yra tik vienintelė kapela, kuriai vadovavo, joje groja ir dainuoja pats meras! Be to, ne kiekviena kapela turi savo kompozitorių. Dėl labai atsakingų pareigų ir didelio užimtumo meras A.Bautronis kaimo kapelos vairą perdavė naujam vadovui V.Vilkui. Kaip smagu skaityti socialiniuose tinkluose kapelos nario R.Jakšto išsakytą bendrą nuomonę: „Ačiū, Andriau, kad iškentei mūsų norus, kaprizus, įkyrėjimus. Norėtume tik vieno – nepalik mūsų.“ Koks gražus vadovo ryšys su visais nariais, kaip viena tvirta šeima!
Galiausiai kapelai sugiedojome „Ilgiausių metų“. Šventės vedėja Vilma nuoširdžiai padėkojo Butkiškės kaimo kapelos rėmėjams, padėjusiems visą dešimt­metį: Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Ariogalos kaimiškajai seniūnijai, Butkiškės kaimo bendruomenei, ūkininkei ir poetei I.Jokubauskienei. Po oficialios dalies šiltai bendravome prie gausiomis gėrybėmis nukrauto vaišių stalo. O tortą tikrai buvo gaila valgyti, nes jį puošė kapelos narių besišypsantys veidai.
Visų kraštiečių poetų vardu nuoširdžiai dėkoju Butkiškės kaimo kapelai už išsipildžiusią mūsų svajonę, už atkeltus eilių skrydžiui vartus. Lai jūsų dainos ir muzika gydo žmonių sielas ir leidžia švęsti gyvenimą.
Teresė Plisienė,
Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė

Komentarų nėra