Tradicinė vasaros palydėtuvių šventė Butkiškėje

Siųsti Versija spausdinimui

„Nuo seno yra sakoma, kad gandrai išskrenda per šventą Baltramiejų, rugpjūčio 29 d., taip ir mūsų bendruomenė tradiciškai jau 19 kartą susirenka į šventę išlydėti vasaros“, – kalbėjo šventės vedėja Vilma. Šventę atidarė Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis. Ji vyko įgyvendinant projektą ,,Tradicinė vasaros palydėtuvių šventė Butkiškėje“.
Į šventę susirinko daugiau nei 150 žmonių ir visiems buvo ką veikti. Verslininkų ir amatininkų palapinėje buvo galima įsigyti įvairių rankdarbių ir naminių produktų. Gretimai įsikūrė Lietuvos automobilių kelių direkcijos palapinės, kur visi galėjo išbandyti vairuotojų reakcijos ir atšvaitų reikalingumo stendus. Čia daug kalbėjome apie eismo saugumą, buvo dalijamos saugaus eismo priemonės. Veikė ir jaunimo kontaktų mugė. Klouniukė Renata piešė su mažaisiais plakatus, išpaišė ir pačius dalyvius, sprogdino balionus ir šiaip linksmai žaidė.
Mūsų kaimo bendruomenė turi gražią tradiciją – savo narius pasveikinti jubiliejinių gimtadienių proga. Bendruomenės pirmininkas pasveikino jubiliates Leonorą Veličkienę ir Ireną Budžinskienę. Kasmet bendruomenėje ir seniūnijoje rengiamos gražiausiai tvarkomų sodybų, daugiabučių, namų teritorijų apžiūros. Į tvarkomų sodybų grožį sudedama ne tik daug fantazijos, širdies, bet ir rankų darbo. Bendruomenės pirmininkas L.Bielskis apdovanojo šių metų gražiausios sodybos šeimininkus Iną ir Vygintą Pakarklius. Sveikinome į pirmą klasę žengsiančias pirmokėles Melisą Raudžiūtę ir Estelą Kielytę, brandos atestatus  šiais metais gavusius jaunuolius Guodą Banytę, Eriką Astrauskaitę, Nedą Grigalių ir Evaldą Gricių. Geradariai gandrai išskrisdami dar spėjo apsilankyti Aistės Noreikaitės ir Vilmanto Alūzo šeimoje. Sveikinome juos susilaukus mažylės.
Šventėje veikė bendrų darbų fotoparoda. Visus labai nustebino atskridęs malūnsparnis – medikopteris. Jis mažiesiems šventės dalyviams pažėrė saldainių.
Kasdieninis bendruomenės gyvenimas ir nė viena šventė neįvyksta be kieno nors pastangų, darbo, kūrybiškumo ir, žinoma, materialinės paramos. Dėkojame šventės rėmėjams: Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono kultūros centrui, Irenai ir Stasiui Jokubauskams, Virginijui Bielskiui ir MB ,,Baltijos odos“, Galinai ir Ramūnui Atkočiūnams, Žilvinui Giedraičiui ir visiems Butkiškės kaimo medžiotojams.
Gražius sveikinimo žodžius ir linkėjimus mums siuntė šventėje dalyvavę svečiai.
Koncertavo Butkiškės saviveiklininkai, vadovaujami A.Bautronio. Nuostabų koncertą dovanojo žavios, nepakartojamos moterys – vokalinis ansamblis ,,Gėluvos gaida“ ir vadovė Rita Andriuškevičienė, o šventės pabaigoje gražiomis dainomis linksmino Antanas ir Giedrius.
Iš visos širdies dėkoju šventės vedėjams, rėmėjams, saviveiklininkams, Inai Pakarklienei, Violei Žiaukienei, Ievai Šilaitienei, Linai Šalvaitienei, Albinai Pranckevičienei, Vilmai Vitkuvienei, Gintarei Klimienei, Zitai ir Mečiui Pakarkliams, Danguolei Noreikienei, Birutei Bielskienei,  Dainiui Noreikai, Albinui Gudžiui, Ramūnui Noreikai, Albinui Butkui, Stanislovui Augustinavičiui ir visiems savo darbu prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo ir vedimo.
Linas Bielskis,
bendruomenės pirmininkas

Komentarų nėra