2020 vasario
28
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tradicinis dešimtasis rajono bendruomenių baidarių žygis

  Siųsti Versija spausdinimui

  Liepos 25 d. džiaugdamiesi maloniai šildančia saule ir veidus papuošę plačiomis šypsenomis Raseinių rajono bendruomenių atstovai rinkosi Milašaičiuose įsikūrusioje „Rokynės“ sodyboje. Čia jau dešimtą kartą vyko tradicinis baidarių žygis, kurio tikslas – skatinti bendruomeniškumą, draugiškumą ir pagalbą vienas kitam. Šiais metais buvo pasirinktas itin išskirtinis maršrutas Milašaičiai–Ariogala.
  Prieš žygį susirinkusieji prisistatė, susipažino, pasidarė bendrą nuotrauką. Žygio organizatorius Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys įteikė pažymėjimus, VVG pirmininkas Vincas Blinstrubas pravedė saugumo instruktažą. Supažindinta su maršrutu ir palinkėta smagaus ir įdomaus laiko plaukiant Dubysos upe. Puikiai nusiteikę baidarininkai suskubo užsidėti gelbėjimosi liemenes, nuleisti baidares į vandenį ir visi kartu pasinerti į nuotykių kupiną plaukimą.
  Nuplaukus pirmuosius kilometrus, su muzika, spalvingomis juostomis bei balionais žygio dalyvius pasitiko Verėduvos kaimo bendruomenė. Sustojus buvo galima šiek tiek atsikvėpti, įgauti energijos likusiam plaukimui. Taip pat plaukiantieji buvo pavaišinti šaltibarščiais ir žemaitiška cibulyne, kartu su Verėduvos bendruomenės atstovais šoko, dainavo ir linksmai leido laiką. Ilgai neužsibuvę, pavalgę laimingi tęsė savo žygį. Kiekvienas turėjo galimybę pasigrožėti tvarkingais Dubysos krantais, pasimėgauti saulės spinduliais, šiek tiek atsigaivinti vėsiu Dubysos vandeniu. Džiugu, kad iš tiesų buvo galima pamatyti, kokios rajono bendruomenės yra vieningos ir bendruomeniškos. Pasidalyta naujomis idėjomis, tikslais, rūpesčiais, reikalinga informacija, kiekvienas žygio dalyvis buvo pakalbintas, išklausytas ir įvertintas. Smagu, kad visi irklavo draugiškai, mėgaudamiesi vienas kito kompanija bei laiku, kurį gali leisti kartu.
  Prieš antrą sustojimą vyko naujokų krikštynos – pakrikštytos pirmą kartą tradiciniame baidarių žygyje dalyvaujančios bendruomenės. Antrame sustojime plaukiančiųjų laukė Didžiulių kaimo bendruomenės atstovai. Jie taip pat buvo puikiai nusiteikę, pasitiko su gerai žinomomis dainomis, vaišino plovu, buvo svetingi ir labai malonūs. Ši vieta ir buvo galutinis numatytas plaukimo taškas, tačiau buvo pasiūlyta nuplaukti papildomus kilometrus. Kas norėjo pailsėti ir pataupyti jėgas, čia maršrutą baigė ir išvyko atgal į „Rokynę“, o kiti ryžtingai nusiteikę plaukė dar keletą papildomų kilometrų, padovanojusių dar daugiau prisiminimų, linksmų akimirkų ir gražių Dubysos vaizdų.
  Saugiai grįžę į pradinį tašką visi buvo pavaišinti gardžia vakariene, dalijosi įspūdžiais, pasakojo patirtus nuotykius ir dėkojo vieni kitiems už turiningą, įdomią ir nuotaikingą saulėto ketvirtadienio dieną. Tikimės, kad šis tradicinis baidarių žygis dar ilgai gyvuos, pritrauks dar daugiau rajono bendruomenių atstovų ir visada bus toks sėkmingas ir bendruomeniškas.
  Judita Stoškienė,
  Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė

  Komentarų nėra