Tradicinis plaukimas baidarėmis Dubysos upe

Siųsti Versija spausdinimui

Jeigu kas nors paklaustų, ką žmogui suteikia buvimas bendruomenėje, drąsiai galėtume atsakyti, kad tai padeda patenkinti bendravimo poreikį. Būdamas tarp bendraminčių žmogus jaučiasi tvirtesnis ir stipresnis savo gyvenime, be to, gali patenkinti kokybiško laisvalaikio poreikį. Žmonės bendraudami, kartu leisdami laisvalaikį dalijasi patirtimi, turtina vieni kitus.
Liepos 24 d. Raseinių rajono bendruomenių sąjungos taryba ir VVG valdyba rajono bendruomenėms suorganizavo tradicinį baidarių žygį Dubysos upe maršrutu Daugirdai–Gėluva. 10 val. su nekantrumu visi rinkosi prie Gėluvos bendruomenės namų, kur bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys visus pasitiko, pasveikino ir pasidžiaugė, kad tiek daug bendraminčių susirinko. O susirinko beveik 50 plaukikų. Susėdę į autobusą išvykome į Daugirdų kaimą prie Dubysos. Prieš žygį buvo kruopščiai patikrinta sveikata. Gydytojų išvada viena – visi gali plaukti. Todėl lydimi akordeono garsų sėdome į baidares. Prieš išplaukiant gavome nurodymus, kaip plaukti baidarėmis, kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų.
Plaukdami negalėjome nesižavėti mūsų nuostabios Dubysos vaizdais. Akis džiugino ne tik žaliuojanti gamta, bet ir gyvūnija. Tai žuvytės tarp baidarių nardė, tai antelės savo vaikučius mokė maisto ieškoti, tai išdidi gulbių šeima per saugų atstumą savo jauniklius mums parodė.
Po geros valandos plaukimo krante pastebėjome plevėsuojančią vėliavą. Pasirodo, kaimų bendruomenė ,,Pagraja“ su pirmininku Vidu Lukošiumi priešakyje laukė mūsų su pyragais ir dar visokiomis kaimo gėrybėmis. Pabendravę, paskanavę vaišių toliau leidomės į žygį. Nepraėjus porai valandų išgirdome švelnius muzikos garsus. Priplaukę net nustebome. Su muzika, karšta arbata, be galo skaniu troškiniu mus pasitiko asociacijos ,,Ariogalos bendruomenė“ nariai. Papietavę, pasidžiaugę šiltu priėmimu tęsėme kelionę. Nespėję įsibėgėti vėl išgirdome muziką, tokią linksmą, tokią trankią, kad net pačios baidarės, atrodo, plaukti greičiau pradėjo. Pasirodo, kelionės pabaigoje mūsų su karštais patiekalais, paruoštais kavinės „Arka“, laukė Gėluvos kaimo bendruomenė.
Dar ilgai netilo kupini įspūdžių balsai. Džiaugėmės naujomis pažintimis, buvimu vienų su kitais, patirtomis emocijomis. Nuoširdžiai ačiū žygio organizatoriams J.Vazgiui ir Vincui Blinstrubui. Tikime, kad šios tradicijos niekada nesibaigs, nes toks bendruomenių laisvalaikio praleidimas kartu suartina, suburia ir nutiesia kelią bendriems projektams, bendroms mintims ir idėjoms.

Laimutė Berštautienė,
kaimo bendruomenės
„Gynėvė“ pirmininkė

Komentarų nėra