2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Tradiciškai susitiko Butkiškės krašto poetai

  Siųsti Versija spausdinimui

  Pačiu gražiausiu metų laiku, kai pievose sužydi visos lauko gėlės, kai saulutės spinduliai švelniai glosto kiekvieną žiedelį, Butkiškės bibliotekos filialo bibliotekininkė Vilma Augustinavičienė kasmet organizuoja to krašto poetų susitikimą. Šiemet buvo devintasis. Tai jau tapo tradicija.
  Birželio 27 dieną į bendruomenės salę rinkosi iš Butkiškės kilę poetai Zenė Sadauskaitė, Aleksandras Puidokas, Juozas Mickevičius, Antanas Kišonas su žmona Rita, Leonora Veličkienė ir Irena Jokubauskienė. Organizatorės V.Augustinavičienės kvietimu šventėje dalyvavo ir poetai svečiai: Pranas Laurinavičius iš Sujainių, Alfonsas Vaičiulis iš Paliepių, Teresė Plisienė, Petrutė Stankienė, Virginija Paulauskienė ir Elvyra Vaštakienė iš Ariogalos. Taip pat dalyvavo ir nuolatinės viešnios iš Kauno poetės Zita Gaižauskaitė ir Julija Augustauskienė-Rudenė. Smagu, kad pasiklausyti poetų eilių prisirinko pilna salė, tarp klausytojų buvo ir Butkiškės bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis. Be to, visus linksmino Gėluvos moterų vokalinis ansamblis „Gėluvos gaida“, kuriam vadovauja Rita Andriuškevičienė. Bardė, dainuojamosios poezijos atlikėja poetė E.Vaštakienė nuostabiai padainavo savo ir kitų poetų dainų.
  Šventę labai išradingai vedė organizatorė V.Augustinavičienė. Pirmiausia ji gražiai pasveikino susirinkusiuosius, pristatė žiūrovams poetus ir saviveiklininkus.Vedėja paprašė pagerbti tylos minute a. a. Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininko Vlado Burago atminimą – greitai bus jo mirties metinės. Ta proga buvo uždegtos žvakutės.
  Paskui poetai skaitė savo eiles. Intarpuose tarp skaitomų eilių vokalinis ansamblis ir Elvyra atliko daug nuostabių dainų. Negaliu nepaminėti, kad tarp mūsų buvo dvi labai garsios vaikų poetės – Z.Gaižauskaitė ir Z.Sadauskaitė. Poetė Z.Gaižauskaitė taip puikiai deklamavo savo eilėraščius, kad visa salė nuoširdžiai ja žavėjosi. Ji ne tik poetė, bet ir nepaprastai gera aktorė.
  V.Augustinavičienė padėkojo renginio rėmėjai poetei Irenai Jokubauskienei ir įteikė jai gėlių. Taip pat padėkos dovanėlės buvo įteiktos ir saviveiklininkams. Bendruomenės pirmininkas L.Bielskis pasidžiaugė, kad jų bendruomenėje vyksta tokie gražūs renginiai.
  Vėliau visi kartu kaip viena šeima linksminomės prie vaišių stalo, kuris lūžo nuo gausių ir įvairių patiekalų. Ypač skanus buvo bulvių plokštainis. Skambėjo muzika, sukosi poros. Džiugu, kad žmonės jau išmoko linksmintis visai be alkoholio.
  Šventė buvo nuostabi ir nepamirštama. Dėkoju renginio organizatorei V.Augustinavičienei ir Butkiškės bendruomenei už svetingumą, bendrystę ir širdžių šilumą. Ačiū plunksnos sesėms ir broliams už gražiausius eilėraščius ir šypsenas. Ačiū už puikias dainas ir pakilią šventinę nuotaiką. Būkime kartu, nes kartu būti gera.
  Teresė Plisienė,
  Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė

  Komentarų nėra