2018 balandžio
24
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Turininga bibliotekų lankytojų išvyka į Kauną

  Siųsti Versija spausdinimui

  Daugelis iš mūsų svajojame, kad atlikę svarbiausius darbus galėsime ne tik pailsėti, bet ir nuveikti ką nors nepaprasta. Kai svajonės aplankyti tolimas šalis dėl įvairiausių priežasčių prasilenkia su galimybėmis, verta apsidairyti aplinkui – tiek įdomių, dėmesio vertų vietų yra šalia. Tik neretai jų tiesiog nepastebime.
  Balandžio 4-ąją Berteškių ir Gruzdiškės bibliotekų skaitytojai išsiruošė aplankyti Kauną ir keletą miesto muziejų.
  Visi girdėjome apie poetę Salomėją Nėrį ir esame skaitę jos kūrybą. O ar žinote, kur ji, kaip pati teigė, jautėsi laimingiausia? Tai –
  namas Palemone, netoli Kauno marių, dabar jame veikia memorialinis muziejus. Namas, kurį suplanavo Salomėjos vyras Bernardas Bučas, įdomus – vidiniai langeliai, balkonai, terasa, labai patikusi poetei. 1962 m. tame name įkurtas memorialinis muziejus. Jis atkurtas autentiškai, nes dar buvo gyvas B.Bučas.
  Kita kelionės stotelė – Maironio lietuvių literatūros muziejus, dar vadinamas Maironio namais, įsikūręs jaukiame senamiesčio kamputyje, Rotušės šešėlyje, visai šalia Nemuno. Šis pastatas – dar XVIII a. Muziejuje viskas atkurta taip, kaip gyvenant Maironiui. Čia matėme poeto biblioteką, miegamojo, valgomojo, darbo kambarius, puošnias sales.
  Apžiūrėję muziejų lankytojai turėjo galimybę nusileisti ir į vienus seniausių Kaune (XV–XVI a.) gotikinius rūsius, kuriuose 1863–1864 m. kalėjo vienas iš sukilimo vadų – kunigas Antanas Mackevičius.
  Ekskursijos dalyviai tęsė pažintį su Kaunu: grožėjosi senamiesčio gatvelėmis, Rotuše, vadinama baltąja gulbe, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Aplankė ir šalia esančią Kauno pilį. Tai seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1361 m., pastatyta XIV a. viduryje Nemuno ir Neries santakoje.
  Kelionė po Kauną padėjo labiau pažinti miestą, praplėsti akiratį, leido prisiminti arba sužinoti įdomių faktų, turiningai praleisti laisvalaikį bei paskatino domėtis lietuvių literatūra ir Lietuvos istorija.
  Kelionę organizavo Gruzdiškės ir Berteškių bibliotekų vyresniosios bibliotekininkės Laimutė Babenskienė ir Ona Smitrienė. Finansavimą skyrė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblio­teka.
  Ona Smitrienė,
  Berteškių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra