2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Vaikų knygos diena

  Siųsti Versija spausdinimui

  Ilgižių mokykloje-daugiafunkciame centre kasmet minime Tarptautinę vaikų knygos dieną, kartu prisimindami ir H.K.Anderseno gimtadienį. Renginį organizuoja lietuvių kalbos mokytoja I.Rupeikienė, parengiamas stendas, kuriame galima paskaityti šiai dienai sukurtą tekstą ir pasigrožėti plakatu. Šiais metais ypatinga šventė – šventę remia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, o tekstą ir plakatą sukūrė rašytojas Kęstutis Kasparavičius.
  Prieš savaitę visi mokiniai gavo namų darbą – išsirinkti mėgstamiausią vaikystėje skaitytą knygą ir ją išradingai pristatyti. Renginį pradėjo bibliotekos vedėja B.Leskauskienė, ji papasakojo, kaip šventė atsirado, pristatė plakatą ir tekstą. Renginio organizatorė parengė mokiniams klausimus, kurie padėjo atspėti, kokia knyga bus pristatoma. 1–3 klasė išleido savąją knygą, ją pristatė autorė, ir piešė pasaką „Ropė“, o dešimtokai pakvietė žiūrovus suvaidinti tą pačią pasaką. 2–4 klasės atstovas raiškiai skaitė ištrauką iš knygos „Neverk, Musmiryte“. 5–6 klasių mokiniai vaidino pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Septintokai buvo paruošę mįsles, jų atsakymai buvo pasakos „Eglė žalčių karalienė“ veikėjai. Aštuntokai vaidino ištrauką iš knygos „Mažasis princas“, o devintokai visus prajuokino vaidindami Mikės Pūkuotuko nuotykius. Visos klasės buvo puikiai pasiruošusios, stebino išradingumu, apranga, karūnomis.
  Per renginį buvo daug juoko, visiems liko smagūs įspūdžiai. Paaiškėjus, kad mokiniai žino nemažai pasakų, kūrinių, bibliotekos vedėja įteikė padėkas ir prizus tiems, kurie perskaitė daugiausia knygų iš bibliotekos. Renginys baigtas K.Kasparavičiaus žodžiais: „Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!“

  J.Marcinkutė ir G.Kimbaraitė,
  5 klasės mokinės

  Komentarų nėra