Vaikų stovykla „Judėjimo džiaugsmas-2“

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Raseinių skyriaus Vaikų dienos centras įgyvendino tęstinį projektą „Judėjimo džiaugsmas-2“. Seimas 2020 metus paskelbė garsios gydytojos, žolininkės, habilituotos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės bei Tautodailės metais, tad šiemet vasaros stovykla kvietė vaikus kuo daugiau judėti, keliauti, labiau pažinti savo kraštą, susitikti su įdomiais žmonėmis.
Projekto metu buvo suorganizuota penkių dienų sveikatinimo stovykla, jos programa sujungė judėjimą, pažinimą, gamtą ir kūrybą. Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo skirtinga rytine mankšta. Ją organizavo šokių studijos „Svajonė“ vadovė Laura Balserienė, Raseinių meno mokyklos teatro mokytoja Romena Godelytė-Irkmonienė, kūno kultūros mokytojas Darius Bagdonas, jogos trenerė Ieva Čepliauskaitė. Jie supažindino su įvairiomis sportavimo technikomis, skatino judėjimo džiaugsmą, išradingumą ir teikė gerą nuotaiką visai dienai.
Daugelio projektų partnerio – Dubysos regioninio parko direkcijos – vyriausioji specialistė Laimutė Pečkaitienė suorganizavo žygį bei edukacinius užsiėmimus „Mes žemaičiai nuo Dubysos“. Stovyklos dalyviai keliavo po Betygalos apylinkes, piliakalnius, susipažino su kryždirbystės tradicijomis Betygalos krašte. Vyriausiasis Dubysos regioninio parko specialistas Vaidas Greičius pakvietė vaikus patyrinėti Molavėnų piliakalnių kompleksą, papasakojo ir supažindino su piliakalnių atsiradimo istorija, ten augančiais vaistiniais augalais ir jų nauda bei kantriai atsakinėjo į visus jaunuosius gamtininkus dominančius klausimus.
Vaikai stovykloje ne tik dalyvavo pėsčiųjų žygiuose, susitiko su sveiką gyvenseną propaguojančiais žmonėmis, mokėsi plaukti kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ baseine, bet ir išbandė jėgas profesionalioje treniruotėje. Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, jų treneriai Karolis Lendzevičius ir Tomas Totulis suorganizavo įdomią energingą treniruotę, ją vainikavo dovanos vaikams.
Projekto dalyviai ne tik pramogavo, bet ir mokėsi rimtų dalykų. Raudonojo Kryžiaus draugijos Raseinių skyriaus pirmosios pagalbos instruktorė Laima Galinaitienė mokė vaikus, kaip elgtis kritinėje situacijoje ir tinkamai suteikti pirmąją pagalbą. Stovyklautojai susidomėję dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, o išklausius pirmosios pagalbos kursus vaikams buvo įteikti pažymėjai.
Daug džiaugsmo stovyklos dalyviams suteikė piešiniai ant veidų bei tatuiruotės. Savanorė Rimantė Nacienė negailėdama nei laiko, nei jėgų pildė jų norus ir pageidavimus.
Stovyklos uždarymo šventė vyko gamtos apsuptyje, prie Dubysos esančioje kaimo turizmo sodyboje „Pakalnė“. Už patirtas nepakartojamas akimirkas ant Nuotykių kalno, skaniausią cukraus vatą pasaulyje, skanėstus iškyloje gamtoje esame dėkingi šauniai „Pakalnės“ komandai ir jų vadovei Jolantai Aukštakienei.
Projekto veiklos ne tik pagerino vaikų fizinį aktyvumą, suteikė daug teigiamų emocijų, naujų patirčių, bet ir prisidėjo prie teigiamo požiūrio į sportą ir judėjimą formavimo. Dėkojame visiems, padėjusiems suorganizuoti ir įgyvendinti vaikų stovyklą „Judėjimo džiaugsmas-2“.

Raudonojo Kryžiaus draugijos
Raseinių skyriaus Vaikų dienos centras

Komentarų nėra