Vasarą išlydint

Siųsti Versija spausdinimui

Norgėliškiai ir jų svečiai rinkosi į tradicinę šventę – vasaros palydėtuves. Kartu su visais atvyko ir svečių. Vienus žmones domino Norgėlų kaimo bendruomenės veikla, kitus – saviveiklininkų iš kaimyninių rajonų pasirodymai.
Suskambus Norgėlų muzikantų maršui, prasidėjo šventė. Apie Norgėlų kaimo bendruomenės projektinę veiklą kalbėjo bendruomenės pirmininkas Antanas Kilčauskas. Jis minėjo Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, rajono Savivaldybę, Raseinių seniūniją, prisidedančias bendruomenei rašant ir laimint įvairius projektus. Gyventojams prašant paminėti keletas jų: pėsčiųjų tako apšvietimas, lauko teniso aikštelės įrengimas ir kiti.
Bendruomenės pirmininkas džiaugėsi norgėliškių aktyvumu prižiūrint gyvenvietę ir kaimo viešąsias erdves. Už neatlygintiną darbą prie vasaros terasos, kur vyko šventė, parodytą geranoriškumą ir bendruomeniškumą atnaujinant Norgėlų kaimo bendruomenės aikštės statinius padėkos įteiktos daugeliui kaimo gyventojų. Už aktyvią visuomeninę veiklą iš rajono mero rankų Lietuvos trispalves priėmė ne vienas bendruomenės narys. Šventėje dalyvavę ir kalbėję svečiai negailėjo gražių žodžių viso kaimo žmonėms, bendruomenės nariams, jos tarybai ir pirmininkui.
Susirinkusieji išklausę, kuo gyvena mūsų bendruomenė viruso COVID-19 sąlygomis, laukė linksmų liaudiškos muzikos kapelų akordų. Šventėje koncertavo tradicinės muzikos instrumentinis ansamblis „Eržvilko bandonijos“ iš Jurbarko rajono, Vilkaviškio rajono Alksnėnų kaimo bendruomenės kapela „Alksnė“, Tauragės „Kamana“, Kėdainių „Beržynėlis“, Raudonės kaimo kapela. Šoko Norgėlų šokių kolektyvas „Šypsena“, grojo Norgėlų liaudiškos muzikos kapela. Nemažai pagyrų iš vedėjo sulaukė Norgėlų saviveiklininkų vadovės A.Jukilaitienė ir Z.Žemaitienė. Na, o romų ansamblio „Sare Roma“ atliekamų dainų ir trankių šokių garsai pasklido toli už Norgėlų kaimo ribų. Jaunimą diskotekoje linksmino muzikinė grupė „Tikroji išdykėlė“. Mažieji galėjo džiaugtis batutu, veikė įvairi prekyba.
Už šventę Norgėlų kaimo bendruomenės vadovas A.Kilčauskas, be jau minėtų, dėkojo kitiems šventės rėmėjams: UAB „Danspin“, „Litspin“, „Sparkus“, „Girojus“, „Izora“, AB „Kauno grūdai“ Norgėlų filialui, individualios įmonės savininkui D.Burneikai, „Dvaro medelynui“, ūkininkams A.Račui ir G.Lukoševičiui bei kitiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Išskirtinės padėkos sulaukė individualių parduotuvių savininkai A.Siriūnaitis ir G.Rudžianskas. Šventę suorganizuoti ir pravesti padėjo Raseinių rajono kultūros centras.
Palydėjus išeinančią vasarą ir nulynojus rudens lietučiui vėlų vakarą susirinkusieji skirstėsi mąstydami apie naujus norgėliškių sumanymus ir darbus, bendruomenišką ir gražų ateities gyvenimą.

Stanislava Neverdauskienė,
Norgėlų kaimo bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra