Vasaros žolynų grožis

Siųsti Versija spausdinimui

Žolinė – magišką aurą turinti šventė. Tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, kai javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, uogienės suruoštos žiemai. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėles ir vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį.
Šios šventės išvakarėse Betygalos miestelio aikštėje vyko Janinos Baltkojienės organizuotas edukacinis užsiėmimas „Vasaros žolynų grožis“, dalyvavo „Gėlėtos istorijos“ floristė Jurgita Olonova. Į renginį susirinko moterys ir merginos iš Kauno, Šiaulių, Viduklės, Betygalos. Buvo mokomasi gėlių pasiruošimo, puokščių rišimo technologijų, estetinės kompozicijos. Padedant Jurgitai paprastos lauko gėlės moterų rankose virto nuostabiomis, prabangiomis puokštėmis. Rezultatų įspūdingumu džiaugėsi pačios dalyvės, o praeivių prašymas parduoti puokštes sveikinimams leido tuo įsitikinti.
Užsiėmimas truko beveik tris valandas, bet nė vienam šis laikas neprailgo. Jurgitos įžvalgos, patarimai bei nuoširdus rūpestis kiekviena dalyve sukūrė nepaprastai jaukią ir šiltą atmosferą. Vakaras baigėsi nuoširdžiomis padėkomis ir viltimi, kad susitiksime dar ne kartą.

Komentarų nėra