Vėl dalyvavome „Erasmus+“ projekte

Siųsti Versija spausdinimui

Spalio 14 dieną Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos komanda išvyko į Norvegiją, kur dalyvavo  „Erasmus+“ jaunimo mainų projekte „Į laukinę gamtą“. Komanda, kurią sudarė šešios III gimnazijos klasės merginos ir du IV gimnazijos klasės vaikinai, vadovaujama anglų kalbos mokytojų, entuziastingai ruošėsi kelionei: tarėsi, repetavo, kūrė pateiktis ir kitą informaciją atsakingai atstovauti gimnazijai, savo gyvenamajai vietai ir gimtajam kraštui.
Tik nuvykę į Norvegiją aplankėme Oslo įžymybes. Nepaprastą įspūdį paliko Vigelando skulptūrų parkas, Karališkieji rūmai ir parkas, Palamento rūmai, katedra, Nobelio premijos centras, Operos rūmai ir nuostabus vaizdas nuo šio pastato stogo. Grožėjomės nuostabia skandinaviška architektūra, prieplaukos vaizdais, norvegų išmone ir praktiškumu. Pavakare keliavome į stovyklavietę, įsikūrusią kalnų vietovėje. Nors buvome išvargę po naktinės kelionės ir pasivaikščiojimų pėsčiomis, negalėjome atitraukti akių nuo kvapą gniaužiančio Norvegijos kalnuoto peizažo, padabinto natūraliomis rudens spalvomis… Jau kitą dieną buvome įtraukti į įvairias gerai suplanuotas veiklas – nuo susipažinimo žaidimų, komandos formavimo veiklų iki rimtų ekologinių problemų gvildenimo. Pristatėme klimato kaitos pasekmes Lietuvoje, sužinojome, kas aktualu kitose šalyse ir pasaulyje. Stebino tai, kad tokie rimti dalykai gali būti sprendžiami panaudojant įdomius, įtraukiančius metodus, tokius kaip Jungtinių tautų viršūnių susitikimo derybų simuliacija, Pasaulinė kavinė, Oskaro apdovanojimų naktis ir kitus. Viena diena buvo skirta turistiniam žygiui į natūralų kalnų mišką, kurio gale buvome apdovanoti stulbinančiais kalnų ežero ir mistiškos jo aplinkos vaizdais.
Laikas prabėgo labai greitai. Nuostabu, kad per tokį trumpą laiką įgijome tiek daug patirties, praturtinome žinias ir kompetencijas, praplėtėme akiratį, radome draugų, ugdėmės žmogiškąsias vertybes tiesiog augdami kaip unikalūs savo šalies ir pasaulio piliečiai.
Nuoširdžiai dėkojame savo projektų draugams, gimnazijos direktorei, tėvams ir visiems, kurie padeda mums įgyvendinti svajones.
Rasa Danauskienė,
Reda Mėlinienė,
Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos
anglų kalbos mokytojos

Komentarų nėra