2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Velykos Raseinių rajone

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 22 d. į edukacinį edukacinį užsiėmimą „Puošiame didžiausią kiaušinį“ Pramedžiavos kaimų bendruomenės salėje susirinko nedidelis būrelis kaimo vaikų. Juos pasitiko malonus bičių vaško kvapas. Paklausus vaikų, ar žino, kas čia taip kvepia, jie sutartinai atsakė, kad ne. Kaimo berniukams buvo paaiškinta, kas yra vaškas,  kaip vienu seniausių būdų lietuviai dažydavo kiaušinius, kokius dažymo vašku ornamentus dažniausiai naudodavo. Pirmiausia vaikai su pieštuku pabandė paišyti ornamentus ant popierinio kiaušinio, o paskui jau bandė su paruoštomis medžiagomis ir pagalbinėmis priemonėmis: ištirpintu vašku, vaškui tepti ant kiaušinio skirtu pagaliuku, kurio gale paprasčiausias smeigtukas, komponavo įvairius ornamentus ant kiaušinių. Gamyba vyko intensyviai: vašku nudažyti kiaušiniai buvo merkiami į spalvotus dažus ir po 2–3 min. jau buvo grožimasi margučiu.
  Kiekvienam vaikui smagu gauti dovanų. Matydami, kad dovanų krepšelis pilnas, vaikai noriai atsakinėjo į velykinės viktorinos klausimus: nuo kada skaičiuojama gavėnia, kiek dienų ji trunka, kas yra Velykos, kokie Velykų simboliai, kiek senovėje dienų buvo švenčiamos Velykos ir t. t. Artėjant edukacinio renginio pabaigai, vyko įvairūs velykiniai žaidimai. Daugiausia vaikiškų linksmų emocijų sukėlė paslėpto kiaušinio ieškojimas, kiaušinių ridenimas ir tinklinio turnyras.
  Lina Jašauskienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Pramedžiavoje

  *******************

  Viena gražiausių ramoniškių vaikų pavasario švenčių – Velykaitės. Jų švęsti į bendruomenę surinko gausus būrys vaikučių. Pavasariškai papuoštoje salėje su muzika visus pasitiko Raseinių kultūros centro  Ramonuose meno vadovas Vytautas Kasparavičius, o už didelio stalo – „Zuikių mokyklėlės“, laukė „zuikių mokytoja“ (Raseinių kultūros centro renginių organizatorė Ramonuose Inga Vasiliauskienė). Ji iš karto kiekvieną kvietė apsilankyti meno klasėje. Čia kiekvienas tapo zuikučiu (buvo uždėtos zuikio ausytės, nupiešta zuikio nosytė ir ūsiukai). Vaikai labai džiaugėsi tapę personažais.
  Šventėje vaikučius ir jų mamytes sveikino ir dovanų – vaikiškų ledų – atnešė Ramonų seniūnaitė Danutė Jonylienė. Po vaišių buvo vykdomas Eismo saugumo projektas. Projekto vadovė Dalytė Raudonienė papasakojo apie eismo saugumą bendruomenėje, paklausė, kokio ženklo reikėtų kaimo centre, ir organizavo eismo saugumo ženklo piešimo konkursą. Ženklus piešė ir vaikučiai, ir jų mamytės. Konkursą laimėjo draugystė. Visiems dalyviams kaip prizai buvo išdalytos saugaus eismo priemonės, o iš nupieštų ženklų surengta piešinių parodėlė.
  Vėliau vaikučiai žaidė įvairius velykinius žaidimus. Nors skaudu buvo likti nugalėtam ar iškristi iš žaidimo, tačiau „skriauda“ buvo kompensuota Ramonų kaimo bendruomenės projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai“ šeimos klubo lankytojų ir socialinės darbuotojos Monikos Jakiūnaitės bei užimtumo specialistės D.Raudonienės paruoštais prizais – iš siūlų pagamintais paukščiukais, popierinėmis gėlytėmis ir kitais suvenyrais.
  Lauke oras buvo nuostabus, o bendruomenės darželiuose dar gėlytės nežydi, tad vaikučiai visas popierines gėlytes susmaigstė į gėlių vazonus, kad aplinka būtų tikrai šventinė. Vaikų velykaitės baigėsi saldumynų vaišėmis.
  Ferdinandas Raudonius,
  bendruomenės narys
  ***************

  Išaušęs nuostabiai saulėtas rytas sukvietė lopšelio-darželio „Liepaitė“ vaikučius į būrį pasidžiaugti margintais kiaušiniais, pasilinksminti, pažaisti kartu su „višta“, „kiškučiu“ ir Velyke. „Višta“ atskleidė paslaptį-stebuklą apie pasaulio atsiradimą iš vištos auksinio kiaušinio. Velykė su „kiškučiu“ dalijosi pirmaisiais pavasario įspūdžiais apie parskridusius pranašus paukštelius, atgimusią gamtą. Kartu su „višta“, „kiškiu“ ir Velyke vaikai dainavo budindami žemę, gamtą, deklamavo eilėraščius. Velykė su savo padėjėjais dalijo margučius, kad vaikai grupėse galėtų išbandyti margučių stiprumą, tvirtumą.
  Velykė neužmiršo pasidžiaugti paroda „Mano šeimos margutis“, kurioje dalyvavo visa bendruomenė. Vaikai kartu su savo tėveliais gamino savo šeimos margutį ir jį eksponavo parodoje. Velykė, „kiškis“ ir „višta“ įteikė grupėms padėkas už idėjas, kūrybiškumą gaminant margučius.
  Lauke vaikų laukė staigmena – ant tvoros kabojo dideli balti kiaušinių trafaretai. Velykė su savo draugais paprašė išmarginti tuos kiaušinius. Vaikai kibo į darbą ir balti kiaušiniai virto įvairių spalvų margučiais. Baigę marginti vaikai apžiūrinėjo kitų grupių margintus kiaušinius, džiaugėsi ir diskutavo, kurios grupės margintas kiaušinis turi daugiausia spalvų.
  Roma Kasparavičienė,
  direktoriaus pavaduotoja ugdymui
  ***************

  Balandžio 25 dieną Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“ šventė vaikų Velykėles. Nuo ryto ši šventė vyko II buveinėje, o vėliau persikėlė į pagrindinę darželio buveinę. Auklėtojos Rita Juškevičienė, Vilija Kazakevičienė, Genovaitė Dimšienė bei mamytė Renata Norkienė suvaidino nuotaikingą muzikinį spektakliuką „Šarkos išdaigos“. Oras buvo puikus, todėl neprailgo žaisti, šokti ratelius, mėgdžioti paukštelių balsus, dainuoti. Vaikai savo mažais pagamintais margučiais papuošė didžiulį margutį, džiaugėmės, fotografavomės prie jo. Buvo surengta margučių pa­roda, vėliau vaikai grupėse rideno suneštus savo margučius. Nutarėme dalyvauti respublikiniame Naisių vasaros projekte „Švieskime vaikus“, nusiuntėme keletą nuotraukų, užsiregistravome į jų rengiamą konkursą.
  Genovaitė Dimšienė, vyr. auklėtoja
  ********

  Artėjant gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, šiais metais Gervinės kaimo viešąsias erdves sumanėme papuošti gyventojų pagamintais margučiais. Jie šventiniu laikotarpiu džiugino ne tik vietinių gyventojų, bet ir čia užsukančiųjų ar pravažiuojančiųjų akis.
  Balandžio 10-osios popietę Gervinėje surengėme kūrybinę užsiėmimų valandą „Netradicinis margutis“. Susirinkusieji iš įvairiausių medžiagų kūrė netradicinio dydžio ir raštų margučius. Džiugu buvo matyti į kūrybos procesą pasinėrusius iniciatyvius ir kūrybingus gyventojus.
  Verbų sekmadienį, ko dar Gervinėje niekada nebuvo, vyko Velykų bobutės rytas. Jau pagaminti dideli ir netradiciniai margučiai išriedėjo į Grybų parką, prie bendruomenės namų, o juos išridenti padėjo visada aktyvi bendruomenės taryba. Pasitinkant šviesiausią ir šilčiausią pavasario šventę šiais metais Gervinėje esantis Grybų parkas įgavo dar vieną pavadinimą – Nuotaikų parkas.
  Velykos, pavasaris – tai ryškių spalvų ir nuotaikų metas! Pasipuoškime visi gera nuotaika ir emocijomis!
  Žaneta Vaištarienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Gervinėje

  ******************

  Atgimusi gamta dovanojo pačią gražiausią pavasario šventę – šv. Velykas. Svarbiausias šios šventės akcentas – velykinis margutis. Senų senovėje kiaušinių marginimas buvo laikomas viena ypatingiausių, unikaliausių pavasario religinės šventės tradicijų. Visa šeima susėdusi puošdavo kiaušinius: kas vašku margindavo, kas skutinėdavo, kas su žolelėmis ar svogūnų lukštais eksperimentuodavo. Būdų būta ir yra įvairių, svarbiausia, kad puošimas vyktų su didele meile.
  Velykiniais margučiais pasipuošė ir Raseinių lopšelis-darželis ,,Liepaitė“. Balandžio 15–26 d.
  įstaigoje vyko kūrybinių darbų paroda ,,Mano šeimos margutis“. Joje dalyvavo ne tik ugdytinių tėveliai, šeimos nariai, bet ir darželio bendruomenė.
  Galerijų palangės pasipuošė įvairiausiomis pavasarinėmis kompozicijomis, tarp kurių puikavosi dažyti, velti, dekoruoti, megzti, karpyti, lipdyti, iš medžio išdrožti ir dar kitaip išgražinti velykiniai margučiai.
  Dėkojame visiems pasidalijusiems savo idėjomis, nuostabiai sukurtais margučiais ir velykinėmis kompozicijomis.
  Regina Čiumielienė,
  Jolanta Kripienė,
  vyr. auklėtojos
  *********************

  Sujainių bibliotekos vestibiulis pasipuošė įvairiaspalviais, pačiomis įvairiausiomis technikomis atliktais rankdarbiais. Čia atidaryta Sujainių kaimų bendruomenės darbščiųjų rankų būrelio velykinė rankdarbių paroda „Velykų belaukiant“. Į parodos atidarymą gausiai susirinkusius žiūrovus džiugino ir tradiciniai rankdarbiai, ir gaminiai, atlikti iš užmaršties prikelta technika, ir naujoviški dirbiniai, rankų darbo išskirtinio grožio verbos, ramybe dvelkiantys iš siūlų pagaminti paveikslai, odinės skrynelės. Šiais rankdarbiais ir šiandien galime papuošti ne tik parodų sales, bet ir savo buitį. Akį patraukė žaismingas parodoje eksponuojamų paveikslų koloritas, saviti spalvų deriniai.
  Būrelio vadovė Janina Tautkienė džiaugėsi pavykusia pa­roda: „Nesitikėjau, kad moterys atneš tiek daug gražių darbų, kad taip nuoširdžiai juos pristatys. Malonu, kad pasigrožėti mūsų kūryba atėjo ne tik sujainiškiai, bet ir sulaukėme svečių.“
  Dar nenurimo parodos šurmulys – ji veiks iki gegužės 15-osios, o darbščiųjų rankų būrelio entuziastės jau puoselėja naujus sumanymus.
  Paroda skirta XIX Nacionalinei bibliotekų savaitei.
  Danelija Laurinavičiūtė,
  Sujainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  **************

  Puikūs šių metų pavasario orai leidžia aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje, pabūti su draugais, artimaisiais. Balandžio 26 dieną Šiluvoje, J.Pauliaus II g. gale esančioje poilsiavietėje, vyko „Sportinės Velykėlės 2019“, kurių metu vaikai ir suaugusieji galėjo aktyviai praleisti popietę išbandydami save sportinėse rungtyse, estafetėje.
  O kokios gi Velykėlės be margučių ridenimo? Vaikai, atsinešę savo spalvinguosius margučius, greitai įsisuko į ridenimo atrakciją, kiekvienas stengėsi numušti kuo daugiau svetimų kiaušinių. Rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, saldžiomis dovanomis ir simboliniais prizais.
  Artėjant vasarai ir intensyvėjant laisvalaikiui lauke, Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkės dėka susirinkusiems vaikams ir jų tėveliams buvo padovanotos šviesą atspindinčios priemonės, kad jie būtų matomesni ir saugesni keliuose, primintos saugaus eismo taisyklės prie vandens telkinių, viešosiose erdvėse. Ačiū tariu padėjėjoms Daliai, Neringai, Miglei, Liepai, už gardų pyragą vaikams dėkoju mamai Irenai.

  Justina Sebeckytė,
  RKKSC specialistė Šiluvoje
  ******************

  Rodos, taip neseniai šventėme Naujuosius metus, o štai jau ir šv. Velykos. Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Raseinių bendrija jas gražiai, išradingai šventė balandžio 24 d. „Rasos“ restorane.
  Bendrijos pirmininkė Elytė pradėdama šventę sveikino su pavasariu, gamtos atbudimu ir, aišku, šv. Velykų proga. Su tradicijomis supažindino į svečius atvykę Velykų bobutė ir diedukas –
  Elena ir Vytautas Gaideliai. Vėliau vyko koncertas, koncertavo mūsų „Bočių“ ansamblis (vad. Antanas Ribokas).
  Šventė nebūtų šventė, jei joje nebūtų muzikos, šokių, žaidimų. Kaip smagu buvo su išradingais įvairių žaidimų vedėjais bobute ir dieduku! Savo krepšyje jie turėjo daug lauktuvių! Vedėjams talkino ansamblio muzikantai.
  Bendravome vieni su kitais, dalijomės įvairiais įspūdžiais ir nepajutome, kaip prabėgo laikas. Bendrijos pirmininkė padėkojo susirinkusiesiems už šypsenas, nuoširdžius pokalbius ir entuziazmą. Dar ilgai prisiminsime tą nuostabią šventę.
  Vida Vaškevičienė,
  LPS „Bočiai“ Raseinių bendrijos narė
  ***************

  Balandžio 27 d. popietę Paliepiuose vyko Atvelykio šventė „Rieda margučiai“. Su menine programa pas mus atvyko Plikių vaikų kūrybinė grupė „Lašeliukai“ ir savo dainomis, šokiais bei eilėmis sužavėjo visus žiūrovus. Kartu su „Lašeliukais“ į šventę atgužėjo ne kas kitas, o Velykų bobutė su pilnu krepšiu dovanų ir nuoširdžiais sveikinimais Velykėlių proga. Kad gautų bobutės dovanų, susirinkusieji atliko įvairias užduotis, o kam nepasisekė jų atlikti, Velykų bobutė įteikė paguodos prizus, taigi niekas neliko nuskriaustas! Kadangi buvo šilta ir saulėta diena, po svečių koncerto visi persikėlėme į lauką. Ten ridenome kiaušinius, ieškojome pamestų kiaušinėlių, piešėme ir puošėme Atvelykio margutį. Po visų šių pramogų kultūrinių renginių organizatorė Paliepiuose padėkojo visiems susirinkusiems ir pakvietė pasivaišinti tortu.

  Regina Krušinskienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Paliepiuose

  Komentarų nėra