2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Viešnagė pas indėnus

  Siųsti Versija spausdinimui

  Tikriausiai ne vienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame pasvajoję apie atostogas drauge su indėnais. Pašešuvio, Užkalnių kaimo bendruomenių nariai ir Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai su tėveliais rugsėjo 8 d. turėjo puikią galimybę praleisti vieną atostogų dieną Šiaurės Amerikos indėnų kaime, kurį sukūrė Timinskų šeima Šlikiuose, Kretingalės seniūnijoje. Ir mažam, ir dideliam apsilankymas šiame kaime gali tapti ne tik puikiu nuotykiu, bet ir gyvenimo pamoka.
  Per edukacinę programą „Jaunųjų vilkų kelias“ buvome pakviesti į apeigoms skirtą tipį, indėniškai pasisveikinome su šeimininkais, pasisakėme pasirinktus indėniškus vardus, kurių reikšmė atsispindėjo ant veidų išpieštuose piešiniuose. Susėdę ratu stebėjome ugnies ritualą ir klausėmės Vinetu pasakojimo apie indėnų gyvenimo dėsnius, jų išmintį, perduotą iš kartos į kartą. Pasipuošęs plunksnų vainiku ir verstos odos drabužiais Vinetu jaukino ugnį, ramiai kalbėjo apie amžinus dalykus – ištikimybę, meilę savo šeimai, žemei, kraštui, tradicijoms, praeičiai.
  Paskui dalyvavome ištvermės ugdymo rungtyse, ragavome neapsakomai skanų indėnų patiekalą takos. Prieš valgant visi kartu sukalbėjome maldelę dėkodami už valgį. Pasistiprinę gavome progą išbandyti rankų miklumą, akių taiklumą mėtydami tomahauką ir šaudydami iš lanko.
  Nors grįžome šiek tiek pavargę, tačiau patirta daug gerų emocijų. Ši ypatinga atostogų diena ilgai išliks atmintyje.
  Lina Andrulienė

  Komentarų nėra