2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Vinetu kaimo magija sužavėjo ekskursantus iš Raseinių

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vinetu kaime būta prieš 2 metus, tada lietus neleido labiau pažinti indėnų papročių ir žaidimų. Raseinių pirminės kurčiųjų organizacijos pirmininkė Genutė Eidukevičienė subūrė norinčiuosius vykti ten dar kartą.
  Oras šįkart pasitaikė puikus. Iš Nevyriausybinių organizacijų socialinės veiklos rėmimo projekto gauta 300 eurų ir per tarybos narių susirinkimą nuspręsta iš šių lėšų skirti pažintinei kelionei į Vinetu kaimą, o trūkstamą sumą padengti savo lėšomis. Iš anksto buvo susitarta su kaimo gidu Mindaugu, indėnų vardu Vinetu. Tąkart su mumis buvo ir didelis būrys vaikų iš Kuršėnų. Visi susirinkę pasisveikinome pagal indėnų papročius. Pirmininkė Genutė mums užsakė vertėją, kad verstų gido pasakojimus apie indėnų kultūrą ir visa kita.
  Pasipuošęs indėnų drabužiais gidas atrodė kaip tikras indėnas Vinetu, o dar ir žavus! Paklaustas, kaip jam kilo mintis tapti Vinetu kaimo gidu ir dar pasipuošti indėniškais drabužiais, jis prisipažino, kad nuo vaikystės apie indėnus mėgo skaityti knygas ir žiūrėti filmus. Mūsų pirmininkę Genutę taip pat nuo vaikystės žavėjo knygos ir filmai apie indėnus, todėl ji labai domėjosi gido pasakojimu ir išbandė indėnų žaidimus.
  Įdomu, kažkada indėnų genčių buvo 550, o dabar, pasak gido, beliko 250. Gidas pasakojo, kaip ir kada bei kokius vardus gauna indėnų vaikai, kad moterys statė hamakus (jie statomi iš 20 bizonų odų). Vyrai aprūpindavo gentis maistu ir viskuo, ko genčiai reikėjo. Indėnai kalbėjo ir kalba gestų kalba. Tai suprantama ir mums – kurtiesiems.
  Gidas Vinetu didžiajame hamake mušdamas bugną padainavo Pietų ir Šiaurės Amerikos indėnų dainų. Pietiečių daina susideda iš dviejų žodžių ir vis kartojasi, o šiauriečių dainos sudarytos iš daug žodžių ir įdomiai skamba. Pabuvome ir indėnų muziejuje, pamatėme didžiųjų vadų portretus. Gidas minėjo, kad vieno didžiojo vado anūkas su šeima buvo atvykęs į Vinetu kaimą, planavo pabūti vieną dieną, tačiau jam labai patiko, kaip lietuviai gerbia ir puoselėja indėnų papročius, tad išbuvo savaitę.
  Išbandę indėniškus žaidimus, panorome apsilankyti dar ir prie jūros. Kelionė buvo puiki!
  Raseinių kurčiųjų  pirminės organizacijos pirmininkė G.Eidukevičienė sako, kad gyvenime svarbu turėti gerų draugų tarp girdinčiųjų. Šioje išvykoje labai pravertė puikios kurčiųjų bičiulės Irenos Perminienės pagalba, o švenčių ar renginių proga labai padeda Raseinių krizių centro savanorė Staselė Damkevičienė. Ji, kad ir kaip būtų užsiėmusi, niekada neatsako paruošti skanių vaišių, gražiai paserviruoti stalą. Kurtieji ir svečiai jai dėkingi už supratimą ir tolerantiškumą kurtiesiems bei pagalbą. Jai linkime ilgų gyvenimo metų ir sveikatos, kad ir toliau gražiai bendrautume. Neįgaliųjų dienos užimtumo centro darbuotojams taip pat esame dėkingi už visokeriopą pagalbą. Džiaugiamės, kad yra tokių puikių žmonių.

  Regina Janionienė,
  Raseinių kurčiųjų organizacijos narė

  Komentarų nėra