2018 gegužės
20
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Viską nugali meilė muzikai

  Siųsti Versija spausdinimui

  Mėgėjų menas – svarbi šalies kultūros proceso dalis. Meno kolektyvų veikla prisideda prie regionų kultūros plėtros, žmonių užimtumo, mažina socialinę atskirtį, didina kaimo žmonių gyvenimo kokybę, įtraukia į kūrybinę veiklą visų socialinių sluoksnių atstovus.
  Ramonų kaimo bendruomenės meno kolektyvas susikūrė prieš 10 metų. Pirmaisiais metais šešių moterų ansambliukas dainavo ir be meno vadovo. Vėliau pakviestas neetatinis meno vadovas iš Raseinių. Bet nenorėta dirbti be atlygio, vien iš meilės žmonėms, tad ne kartą kreiptasi į rajono Tarybos narius, Savivaldybės tarybą ir prašyta etatinio meno vadovo. Labai apsidžiaugėme, kai mūsų svajonės išsipildė ir meno kolektyvui ėmė vadovauti rajono Kultūros centro meno vadovas Vytautas Kasparavičius. Suburta vietinių muzikantų grupė, padidėjo ir sutvirtėjo dainininkų būrys. Šiuo metu muzikinę grupę sudaro du gitaristai – Ramutė ir Rimvydas Žemaičiai, klavišiniais grojantis pats Vytautas ir šaunuolis būgnininkas Vidas. Mišriame ansamblyje dainuoja 9 dainininkai. Šilta ar šalta, kolektyvas du kartus per savaitę renkasi į bendruomenės namus ir iki pat vėlyvo vakaro mokosi dainų. Viską nugali meilė muzikai.
  Pagal Valstybės paramos kaimo plėtrai laimėtus konkursus 2011 metais meno kolektyvui nupirkti muzikos instrumentai, įsigyti sceniniai rūbai, o 2016 metais saviveiklininkams pasiūti tautiniai rūbai. Šiemet savo lėšomis įsigijome naujus sceninius rūbus. Gal todėl ir norisi visiems pasirodyti, kokie esame, kokias dainas dainuojame ir kiek jų mokame. Aplankyta nemažai rajono gyvenviečių: Dumšiškiai, Katauskiai, Berteškiai, Alėjai, Gyliai, Saugailiai ir kt. Kolektyvas dalyvauja rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose. Prieš keletą metų koncertuota Jonavoje, o šiemet balandžio 28 d. dalyvavome Kaune pirmą kartą organizuotame Žemdirbių ir žemės ūkio produktų gamintojų ir perdirbėjų asociacijos renginyje „Bruzdynė“.
  Nemažai bendruomenių skundžiasi, kad renginiuose nėra kam koncertuoti arba reikia brangiai mokėti pakviestiems kolektyvams ir atlikėjams. Kviečiame „žvaigždes“ ir dažnai nusiviliame, kad atlikėjai dainuoja pagal fonogramas. Taigi mes, ramoniškiai, siūlome kultūrinius mainus: rajono bendruomenės galėtų svečiuotis vienos pas kitas, vieni kitiems pagroti, padainuoti. Suaktyvėtų bendruomeniškumas ir sutaupytume lėšų. Mes tikrai pasiruošę pas visus atvykti. Rajone nemažai mėgėjiškų meno kolektyvų, kuriems vadovauja profesio­nalūs meno vadovai. Sudarykime galimybes saviraiškai: reikliau vertinkime save, pasitikėkime savimi, bendraukime.
  Dalytė Raudonienė,
  bendruomenės pirmininkė

  Komentarų nėra