2020 vasario
23
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Vokalinės muzikos koncertas subūrė draugėn

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausio 25 dieną VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokykloje „Lyrika“ vyko vokalinės muzikos koncertas „Vokalizė“ ir diskusijų popietė prie arbatos puodelio „Sielos maistas – muzika, kūno maistas – …“.
  Po renginio organizatorė mokytoja Ramunė Jurkienė kalbėjo: „Šiandien gyvename pasaulyje, kuris vis labiau materialėja ir dominuoja technologijos, todėl labai džiaugiuosi, kad „Lyrikoje“ muzikuoja tiek daug mokinių. Čia vaikai gyvena įvairiausioje muzikoje, noriai renkasi ir turi galimybę išmokti groti ne vienu muzikos instrumentu, bet ugdytis ir savo vokalinius gebėjimus. Kadangi dauguma šios mokyklos mokinių pasirinkę ir solinio dainavimo pratybas, sumanėme savo gebėjimais pasidalyti ir su draugais. Be koncerto, norėjosi ir diskusijos. Pasirinkome temą. Puikiai žinome, kad muzika yra gyvybiškai svarbus sielos maistas. O kūno maistas..?“
  Kiekviena mokinė ir namuose atliko namų darbus: savo atliekamai dainai (sielos maistui)  reikėjo savo rankomis sukurti ir kūnui skirtą palaimingą maistą bei sugalvoti pavadinimą, derantį prie atliekamos dainos pavadinimo.
  Priėjome išvadą, kad namuose vaikai kasdien nepiktnaudžiauja saldumynais, nes mokinės kone sutartinai atliekamai dainai pritaikė savo kūrybos virtuvėje „šedevriukus“ vaizdžiais pavadinimais iš konditerijos srities: „Pasakų šalies bandelės“, „Jaunučiai-naivučiai“, „Mažasis Hansas“, „Auselės“, „Natų skrynelės“, „Trupniuko pyragas“, „Padovanojau“, „Stebuklingos lazdelės“, „Margučiai“, „Mocarelos puota“, „Debesų pyragas ir švelnučiai“, „Natų vafliukai“, „Saldusis“, „Kakaviniai ledinukai“, „Sparnuotieji sausainiai“ ir kt.
  Vaikai turtino ir savo sceninę patirtį. Ir mokytoja, ir mokinės patikino, kad koncertuoti ne tėveliams, o draugams yra emociškai sudėtingiau. Mokytoja Ramunė pastebėjo, kad tokie renginiai suartina mokinius, todėl nemaža dalis vaikų noriai renkasi ir ansamblinį muzikavimą.
  Linkime ir toliau dažnai dalytis sielos maistu – spalvingais koncertais – bei puikių idėjų buriant draugėn talentingus mokinius.
  Paulina Mickutė

  Komentarų nėra