2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • VYTA menas Vosiliškyje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Saulėtą rudens savaitgalį nemažas būrelis meno mylėtojų rinkosi į Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios  bibliotekos Vosiliškio filialą.
  Čia, vasarą naujintoje ir maloniai išgražėjusioje aplinkoje,  jų laukė VYTA meno atstovė – mokytoja Neringa. VYTA – tai tapyba, kai specialiame inde ant sutirštinto vandens piešiama natūraliais VYTA dažais.
  Mokytoja Neringa papasakojo apie šią mums dar niekad negirdėtą ir neregėtą, bet maloniai nustebinusią ir sužavėjusią meno sritį. Sužinojome, kad reikia paruošti ne tik vandenį, bet ir dažus, kurie išgaunami tik iš natūralių gamtoje esančių medžiagų. O kad jie  lietųsi ant vandens ir susidarytų tam tikros figūros, dedama jaučio tulžies. Pirmiausia dažai teptuku ištaškomi ant vandens paviršiaus suformuojant foną, vėliau specialiomis lazdelėmis piešiami įvairiausi ornamentai. Galiausiai sukurtas meno kūrinys perkeliamas ant popieriaus lapo.
  Kai patys pradėjome piešti, buvo neįtikėtinai nuostabu. Piešinėliuose, mums patiems net nesitikint, gimė gražiausi ornamentai, gėlės, įvairiausi spalvoti fragmentai, kurių antrą kartą pakartoti nebeįmanoma. Kūrėme unikalius piešinius, gėrėjomės vieni kitų darbais ir norėjosi tuo neapsakomai maloniu jausmu, kad gebame sukurti tokį grožį VYTA būdu, dalytis su visu pasauliu.
  Daina Tendziagolskienė
  Vosiliškio filialo vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra