2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • XVIII Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Rugsėjo 29 d. Tytuvėnuose, kaimynystėje, vyko Lietuvių kalbos draugijos (LKD) XVIII suvažiavimas. Susirinko per 70 narių iš visos Lietuvos. Jame taip pat dalyvavo LR atstovybės Maskvoje LKD grupės pirmininkė Raimonda Klimavičiūtė, keletas svečių iš Italijos. Iš viso Lietuvoje dabar yra 16 LKD grupių, kuriasi jos ir užsienyje.
  Per suvažiavimą kalbėtasi apie LKD nuveiktus darbus, patvirtinta LKD veiklos ataskaita, diskutuota, ką reikėtų nuveikti ateityje. LKD pirmininkė prof. Genovaitė Kačiuškienė pasidžiaugė jau trečius metus vykstančiomis Lietuvių kalbos dienomis, pirmąja virtualia LKD kalbos viktorina, startavusia gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, kuri vyko 20 pasaulio šalių.
  Suvažiavimo dalyviai išklausė du pranešimus, kuriuos skaitė svečiai iš sostinės. Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) viršininkas Donatas Smalinskas pranešime „Apie VKI ir LKD bendradarbiavimą“ pabrėžė bendradarbiavimo reikšmę su kalbą saugojančiomis ir ginančiomis institucijomis bei kiekvieno asmeninę atsakomybę už švarią kalbą. ,,Lietuviai turėtų išeiti iš savo izoliuotumo, nes esame vienkiemių tauta“, – teigė Kalbos inspekcijos viršininkas. D.Smalinskas priminė, kad kiti metai bus paskelbti Lietuvos vietovardžių metais, ragino rinkti naujus miestų rajonų pavadinimus. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkas Audrys Antanaitis suvažiavime skaitė pranešimą „Apie valstybinės kalbos būklę ir perspektyvas“, pristatė VLKK veiklos aktualijas, kvietė bendradarbiauti saugant valstybinę kalbą, kuriai kyla tam tikrų pavojų vis labiau globalėjančiame pasaulyje ir vis labiau reiškiantis grupei asmenų, nusistačiusių prieš bendrinę kalbą, menkinančių kalbininkų nuveiktą didžiulį kalbos norminamąjį darbą.
  Išklausę pranešimus ir padiskutavę aktualiais kalbos klausimais draugijos nariai dalyvavo kultūrinėje-edukacinėje ekskursijoje po Tytuvėnų vienuolyno ansamblį.
  Ilona Petroševičienė,
  LKD Raseinių skyriaus pirmininkė

  Komentarų nėra