2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ypatinga Katauskių bibliotekos skaitytojų naktis

  Siųsti Versija spausdinimui

  Šiandien biblioteka siūlo įvairias veiklas siekiant turiningai praleisti laisvalaikį, domėtis literatūra, ugdyti skaitymo, bendravimo ir kūrybinės saviraiškos įgūdžius. Baigiantis vasaros atostogoms, tradiciškai jau kelintus metus būrys Katauskių bibliotekos skaitytojų vaikų ir jaunimo praleido naktį bibliotekoje.
  Susirinkusiuosius naktinėti ir svečius – Šiluvos seniūnijos seniūną Juozą Šlepą, Raseinių policijos komisariato tyrėją Giedrę Deveikienę ir Kultūros centro dailės studijos vadovę Dalią Rapalytę – savanorė Lina Enuksonaitė pakvietė tam skirtu prietaisu, atradus teisingą kryptį, leisti vėjui išpūsti didelius muilo burbulus. Apsiniaukusio, vakarėjančio dangaus fone žėrėjo įvairiausių figūrų ir spalvų burbulai, o veiduose švietė šypsenos.
  Šiais metais renginys „Ypatinga naktis bibliotekoje 2018“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šia tema dailės studijos vadovė D.Rapalytė pristatė mokinių kūrybos parodą „Piešiu Lietuvai“. Vadovės paskatinti svečiai ir dalyviai perteikė savo svajones bendrame piešinyje Lietuvai.
  Seniūnas J.Šlepas linkėjo gerų rezultatų mokykloje, pastebėjo, kad knygų skaitymas, bendravimo ugdymas turi didžiulę reikšmę vaikų ir jaunimo tobulėjimui, dvasingumo ir kultūros ugdymui bei palinkėjo turiningai praleisti naktį. Policijos komisariato tyrėja G.Deveikienė demonstravo filmuką apie saugų elektroninį bendravimą, informavo, kaip elgtis naktį gyvenant kaimynystėje, kada ir kiek galima triukšmauti ir ko tikėtis nesilaikant numatytų taisyklių.
  Naktį kiekvienas šešėlis gąsdina, bet šviesdami prožektoriais būriu vaikai su entuziazmu atliko užduotis ieškodami „lobio“, kurio nuorodos slėpėsi už bibliotekos sienų. Prie Katauskių koplytėlės uždegė žvakutes žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, kepė dešreles lauže, žiūrėjo siaubo filmą, dainavo karaokę ir žaidė edukacinius žaidimus. Paulina ir Greta šoko nuotaikingą savo sukurtą šokį, jo ritmu užsikrėtė ir prie jų prisijungė Gustas.
  Praleista naktis bibliotekoje neprailgo. Tai iššūkis ir kaskart nauja patirtis, nauji įspūdžiai. Jaunystė įkvepia. Išaušus rytui, per aptarimą prie arbatos puoduko pasakyti žodžiai „…darykim dvi naktis iš eilės…“ nuskambėjo kaip įdėto darbo įvertinimas.
  Ačiū Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Šiluvos seniūnijos seniūnui J.Šlepui, Policijos komisariato tyrėjai G.Deveikienei, UAB „Rivaka“ direktoriui Vidmantui Vasiliauskui, Katauskių bendruomenės pirmininkui Jonui Galinaičiui, dailės studijos vadovei D.Rapalytei, tautodailininkei Inijai Ambrozienei, L.Enuksonaitei ir Arvydui Enuksonui už paramą, rūpestį ir palaikymą.
  Visiems dalyviams ačiū už draugystę. Linkiu su gera nuotaika pradėti mokslo metus.
  Dnutė Enuksonienė,
  Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra