2019 kovo
27
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Žiema, nusibodai! Štiš! Tuoj pavasaris prašvis!

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vasario 10 d. Raseinių kultūros centras Girkalnyje organizavo pažintinę-edukacinę kelionę į Užgavėnių sostinę – Lietuvos liaudies buities muziejų. Į kelionę vyko seniūnijos gyventojai iš Girkalnio, Pramedžiavos, Ražaitėlių, Žvirgždžių. Gaila, kad siaučiantis gripas truputį praretino važiuojančiųjų gretas. Į kelionę palydėjo ir sėkmės linkėjo visuomenio judėjimo RASAI Girkalnio skyriaus vadovas Vytautas Šileika.
  Užgavėnės – linksmybių kupina šventė, po jos prasideda beveik septynias savaites trunkantis gavėnios laikotarpis. Rumšiškėse vykusiame renginyje netrūko įvairiausių veiklų. Žinoma, išliko visos dar nuo pagonybės laikų puoselėjamos tradicijos – Morės deginimas, Lašininio ir Kanapinio kova, kaukių dirbtuvės ir baisiausios kaukės rinkimai, įvairiausių blynų degustavimas. Netrūko ir netradicinių pramogų. Viena tokių pramogų – orientacinio pobūdžio žaidimas vaikams ir suaugusiesiems „Nori pažinti Užgavėnių šventę Rumšiškėse?“ Dviejų valandų trukmės varžybas supo paslaptys ir džiugino patirtys orientuojantis Užgavėnių šventėje. Taip pat renginyje atiduota duoklė Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui. Viena tokių pramogų – jau antras lietuviškų ristynių turnyras. Lietuviškos ristynės – atgaivinta etnografinė sporto šaka, kadaise buvusi populiari visoje Lietuvoje. Nors profesionalia ji tuomet netapo, žmonės mėgo išbandyti jėgas įvairių susiėjimų ir švenčių metu. Taip pat šventėje buvo kepami specialūs trispalviai blynai, jie džiugino ne vien spalvomis, bet ir netikėtais kiekvienam lietuviui gerai pažįstamais skoniais.
  Vyko įspūdingas šunų dresavimo mokyklos „Reksas“ augintinių pasirodymas. Mokyklos šūkis – mokyk šeimininką, o ne šunį! Tai draugyste, pasitikėjimu ir abipuse pagarba paremta šunų dresūra. Žiūrovai turėjo unikalią galimybę pamatyti linksmą šunų šou bei susipažinti su keturkojais čempionais.
  Fantastiškai malonu buvo pajodinėti ant žemaitukų, pavažinėti arklių tempiamais vežimaičiais, pasigaminti Užgavėnių kaukes. Kaukes gaminti mokė Žemaitijos nacionalinio parko meistrai Vytas Jaugėla, Antanas Vaškys, Viktoras Raibužis, Deivydas Paulauskas.
  Pristatyta paroda „Platelių krašto Užgavėnių kaukės“. Parodos ekspozicijoje – Kazio Striaupos, Vyto Jaugėlos, Gedimino ir Leonardo Černiauskų, Reginos Jonušienės, Justino Jonušo, Ritos Kalpokienės, Antano Vaškio, Rimanto Laimos, Viktoro Raibužio darbai.
  Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai savanoriai. Šventėje susirinkusiems dalyviams kariai pristatė tarnybos būdus Lietuvos kariuomenėje, supažindino su kario savanorio tarnybos privalumais, iššūkiais, naudojama ginkluote ir ekipuote. Renginio lankytojai savo jėgas ir vikrumą galėjo išbandyti įrengtame improvizuotame kliūčių ruože.
  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai reprezentavo Kauno policijos veiklą bei pristatė policijos pareigūno profesiją. Pasirodymo metu pademonstravo transporto priemones ir specialiąsias priemones, naudojamas policijos darbe. Pareigūnai informavo apie saugių kaimynysčių grupių kūrimąsi, eigą ir svarbą stiprinant visuomenės saugumą. Šventėje dalyvavo ir policijos bičiulis Amsis, jis džiugino jaunuosius šventės lankytojus ir jų tėvelius.
  Linksminomės kartu su folkloro ansambliais ir kapelomis iš įvairių Lietuvos rajonų. Labiausiai mums patiko Raseinių krašto atstovai „Degule“ su vadove Asta Nikžentaitiene.
  Maloniai pavargę nuo įspūdžių ir nueitų kilometrų lankant Lietuvos etninius regionus, lydimi Girkalnio armonikininkų griežiamų melodijų, pritariant dalyvaujančiųjų kelionėje dainoms, laimingai parvykome. Nuoširdžiai dėkojame pagrindiniam kelionės rėmėjui – Raseinių krašto ateities sąjūdžio RASAI valdybos pirmininkui, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariui Romaldui Zubielai.
  Kęstutis Klikna,
  kultūrinių renginių Girkalnyje organizatorius

  Komentarų nėra