Žolinės šventė Gabšiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Šiltą ir ramią rugpjūčio 17 d. popietę gabšiškiai ir jų svečiai rinkosi bendruomenės namuose. Čia moterų vokalinis ansamblis „Nostalgija“, vadovaujamas G.Grabienės, organizavo vakaronę „Neskubėk, vasarėle, palikti mus ir kvepiančius žiedus…“ Besirenkančius žmones pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusios ansamblio dainininkės, vaišių stalas, lauko gėlių puokštės ir gera nuotaika.
Visi laukėme garbingo svečio – Raseinių parapijos kunigo vikaro Roberto Urbonavičiaus. Jam atvykus susėdę prie vaišių stalo klausėmės pasakojimo apie Žolinės šventės ištakas, šventimo tradicijas ir prasmę katalikų tikėjime. Po įdomaus kunigo pasakojimo padiskutavome ir prisiminėme savo vaikystės Žolinės šventes. Vėliau pasivaržėme A.Neverdauskienės parengtoje viktorinoje apie žolynus, jų panaudojimą ir gydomąsias savybes. Penki daugiausia balų surinkę dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais. Klausėmės Žolinei skirtų eilių. Maloniai nuteikė „Nostalgijos“ dainuojamos dainos apie liną, Nemunėlį, tėviškę… Paskutinę ansamblio dainą „Už Raseinių, ant Dubysos“ susikibę rankomis dainavome visi su didžiuliu virpuliu širdyse. Pasibaigus koncertui laukė vaišių stalas ir nepaprasto skonio Aldutės Gudžiūnienės keptas bulvių plokštainis.
Dar ilgai nesiskirstėme, buvo labai gera širdyje jausti tą kvepiančių žolynų vardu pavadintos šventės dvasią. Tai tikrai buvo gražus ir šiltas atsisveikinimas su mus paliekančia vasara. Sudie, iki kitų metų.
Albina Neverdauskienė,
bendruomenės narė

Komentarų nėra