„Atverk duris vasarai“ Nemakščių bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Nemakščių biblioteka prisijungė prie iniciatyvos ,,Atverk duris vasarai“. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. Užsiėmimo dalyviai žaidė įvairius lauko žaidimus, piešė ant išmaniosios lentos, konstravo ir prasmingai leido laiką. Su skaitytojais vykome į Žalpių kraštotyros muziejų. Jame supažindinta su ekspozicijomis, skirtomis žymiems kraštiečiams: pirmajam Homero epų „Iliados“ ir „Odisėjos“ vertėjui Jeronimui Raliui, vargonų meistrui, lietuviško sklandytuvo kūrėjui Jonui Garalevičiui ir Steigiamojo Seimo nariui, visuomenės veikėjui Kazimierui Raliui. Pristatyta senoji mokyklos klasė su autentiškais baldais, mokymosi reikmenimis, dienynais. Atskiras kampelis skirtas seniems buities rakandams. Dalyvavome edukacijoje „Pamoka tarpukario pradžios mokykloje“. Kaip ir dera, į istorines pamokas vaikai buvo kviečiami skambučiu. Prieš jas sukalbama speciali maldelė, kurios žodžiai iškabinti rėmelyje priešais klasę. Išdalinti lapai, ant jų reikėjo dailyraščiu nurašyti raides, žodžius, sakinius. Rašėme plunksnakočiais, juos pamirkydami į rašalą. Pamoka užbaigta specialia maldele. Po jos skambutis visus išlydėjo iš klasės.
Paskutinį ,,Atverk duris vasarai“ užsiėmimą skyrėme kūrybai. Skynėme įvairiausias žoleles, prisirinkome akmenukų, bandėme sukurti keletą gamtos paveikslų. Viena vaikų grupė ant didelio lapo kūrė stovyklavietę, o kita piešė peizažą.
Su vaikais kalbėta, diskutuota apie skaitymo teikiamą naudą. Skaitymas yra vienas iš lengviausiai prieinamų būdų plėsti pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka.
Simona Macaitytė,
Nemakščių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra