„Atverkime duris vasarai“ Kalnujų bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Antrus metus Kalnujų biblioteka prisijungė prie Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyvos „Atverkime duris vasarai“ ir kvietė mažuosius kalnujiškius į literatūrinius labirintus. Pirmiausia skaitytojai buvo pakviesti į literatūrinius labirintus pievoje. Pilna linksmybių popietė praleista Kalnujų kaimo bendruomenės kiemelyje. Vaikai pasiklausė keleto pasakojimų iš Selemono Paltanavičiaus knygos „Maži ežiuko sapnai“. Draugiškai visi keliavo ieškoti spalvotų ežiuko sapnų. Pilnos pievos baltais, mėlynais ar violetiniais žiedais pasipuošusių augalų spalvina jo sapnus. Būtinai reikėjo su tais gražiais augalėliais susipažinti pasitelkiant V. Budniko knygą „Vaistažolės“. Pievoje rado vaistinių augalų, kurie padeda, kai suskausta pilvelis ar nusibrozdini koją. Iš augalų dalyviai pynė vainikus, kūrė mandalas.
Judrieji žaidimai, per kuriuos reikėjo prisiminti lietuvių vaikų rašytojų pavardes ir kūrinius, sukėlė daug juoko ir gerų emocijų. Nepamiršome ir senų gerų liaudies žaidimų. Popietė nepraėjo be skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ užduočių ir rekomenduojamų perskaityti knygų aptarimo.
Dar vienas susitikimas kvietė vaikus į literatūrinius labirintus kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai pasiklausė Kosto Kubilinsko eiliuotos pasakos „Molio Motiejukas“. Peržiūrėję keletą vaizdo įrašų susipažino su molio, modelino, plastilino savybėmis ir pritaikymu. Patys pabandę kurti iš modelino vaikai suprato, kad tai yra terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Ši kūrybos sritis išlaisvina fantaziją, lavina erdvinį pojūtį. Vaikai mokėsi išploti, kočioti, pjauti, rašyti jame, lipdyti reljefinius kūrinius, papuošalus. Bibliotekoje parengėme modelino darbelių parodą, skirtą Raseinių miesto 770-mečiui.
Gamtoje galima rasti įvairių paslapčių, bandant jas atskleisti skaitytojai buvo pakviesti paklaidžioti literatūriniais labirintais gamtoje. Viskas prasidėjo nuo A. Jurašiaus knygos „Akmenukų pasakos“ garsinio skaitymo. Knygoje kiekvienas akmenukas turi savo istoriją, kuri yra ypatinga, linksma arba pamokanti. Mažieji kūrė savo pasakas. Akmenukai virto drakoniukais, bitutėmis, boružėmis ir kiekvienas su savo istorija bei nuotykiais.
Kūrybinėse dirbtuvėse „Įrėmink akimirką“ vaikai bandė užfiksuoti telefono fotoaparatu per pasirinktą rėmelį matomą vaizdą. Procesas pasirodė ne toks lengvas, kaip buvo manyta, bet rezultatai nenuvylė.
Vyko ir pasivaikščiojimas literatūriniais labirintais bibliotekoje. Jaunieji skaitytojai klausėsi
E. Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ garsinio skaitymo. Emocingi pokalbiai įsiplieskė aiškinantis, kas yra laimė, kur ją galima rasti, ar skirtingi, kitaip atrodantys, kitaip mąstantys žmonės gali būti laimingi. Po ilgų diskusijų visi bendrai priėjo prie išvados, kad laimė neturi konkretaus pavidalo, kiekvienas ją jaučia ir mato skirtingai. Kiekvieno laimė yra sava. Be dėmesio neliko ir Raseinių miestas – vaikai kūrė medalius žymiam gimtadieniui atminti.
Iniciatyva „Atverkime duris vasarai“ pritraukė į biblioteką nemažą būrį jaunųjų kalnujiškių ir į miestelį atvykusių atostogautojų.
Daiva Myniotienė,
Kalnujų bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė

Komentarų nėra