„Lietuvos Mažųjų žaidynės 2022“ lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

„Lietuvos mažųjų žaidynės“ (LTMŽ) – didžiausias ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo skatinimo projektas. Projekto pagrindinis tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Taip pat supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis, skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Žaidynes organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto globėja – pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė.
Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“ prisijungė prie jau septintojo „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezono, kuriame dalyvavo 426 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. LTMŽ projektas buvo vykdomas 3 etapais: virtualios fizinio ugdymo pamokėlės įstaigose, festivaliai įstaigos viduje ir 10 finalinių festivalių didžiausiuose Lietuvos arenose.
Pirmasis projekto etapas vyko nuo vasario 1 d. iki kovo 31 d. Vaikai tris kartus per savaitę sporto salėje ir grupėje atliko LTMŽ virtualias fizinio ugdymo pamokėles. Kiekvieną savaitę padedami kūno kultūros pedagogo ir grupės auklėtojo vaikai išbandydavo vis naujas sportines veiklas su virtualiais mokytojais ir virtualiais draugais iš kitų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Vaikai atliko jogos pratimus, sportavo su kamuoliais, gimnastikos lankais, salės žymekliais ir kt. Visų pamokėlių nuotraukos ir vaizdo įrašai buvo skelbiami viešojoje erdvėje.
Projekto antrojo etapo metu darželio kūno kultūros pedagogė R. Norkienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Žalabinienė suorganizavo ir įgyvendino festivalį abiejose darželio buveinėse. Pagrindinis festivalio įstaigoje tikslas – padėti ikimokyklinio amžiaus vaikams suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Festivalį pradėjo personažas Super Herojus rytine nuotaikinga visuotine mankšta. Po mankštos buvo įvairių sportinių rungčių, kliūčių ruožų, taikinys, tinklinis, futbolas, krepšinis, žaidimų su spalvotu parašiutu, tuneliu, virve ir dideliais kamuoliais. Vaikai dalyvavo estafetėse, jos pareikalavo ne tik ištvermės, greičio, jėgos, bet ir mąstymo bei pastabumo. Į renginį įsitraukė visa bendruomenė. Gera nuotaika, šypsena, energija ir džiaugsmas pripildė visas darželio erdves. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomais ir spalvotais kamuoliais.
Trečiasis projekto etapas – respublikinis festivalis, jis vyko gegužės 28 d. Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Jame dalyvavo 39 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš visos Lietuvos. Į finalinį festivalį vyko grupės „Kregždutės“ komanda, ją sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai (R. Norkienė ir D. Žalabinienė). Kiekviena komanda jėgas išbandė dešimtyje sportinių rungčių. Per renginį dalyvius aplankė ir į veiklas įsitraukė Lietuvos imtynininkė, Europos čempionato medalininkė D. Domikaitytė ir Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė S. Petravičienė.
Respublikinio festivalio pabaigoje vaikai ir pedagogai buvo apdovanoti Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais, medaliais, taurėmis ir atminimo dovanėlėmis.
Esame dėkingi organizatoriams už puikų sportinį festivalį ir lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorei I. Matevičienei už galimybę dalyvauti jame. Didžiuojamės būdami šio projekto dalimi ir džiaugiamės, kad tiek daug gerų emocijų vaikams teikia sportas ir buvimas drauge.
Renata Norkienė,
lopšelio-darželio „Saulutė“
kūno kultūros pedagogė

Komentarų nėra