„Rasai“ pralaimėjo rungtynes prieš Šakių ,,Zanavyką“

[1]„Rasai“ rungtynes su Šakių ,,Zanavyku“ pradėjo vėl pakitusios sudėties. Iš komandos išvyko Kastytis Narmantas ir Giedrius Kurtinaitis. Komandos gretas papildė Marius Šumskis. Tai 204 cm ūgio 105 kg svorio žaidėjas, galintis rungtyniauti tiek centro puolėjo, tiek sunkiojo krašto pozicijoje. Marius – patyręs krepšininkas, du sezonus žaidė NKL Tauragės ,,Bremenos“ ir Mažeikių komandose. Paskutiniu metu jis žadė Norvegijos Bergeno ,,Gimule“ krepšinio klube.    Varžybos prasidėjo didele sparta. Mūsiškius veikė startinis jaudulys. Tik trečią minutę Marius Šumskis atidarė šeimininkų sąskaitą (3-6). Vėliau žaidimas šiek tiek sulėtėjo, bet beveik visą laiką „Rasai“ vijosi svečius. Antro kėlinio viduryje, po eilinio M. Šumskio tritaškio, rezultatas tapo lygus – 30:30. Atrodė, dar kelios sėkmingos atakos ir iniciatyva bus mūsiškių pusėje. Deja, kelios klaidos gynyboje ir atliekant perdavimus leido „Zanavykui“ perimti žaidimą į savo rankas. Tritaškį įmetė svečių gynėjas Martynas Karpičius (iš viso jo sąskaitoje penki tritaškiai), ir svečiai išsiveržė į priekį. „Rasai“ irgi bandė gelbėtis tritaškiais metimais. Du tritaškius įmetė Linas Krivickas 38:42. Bet vėl pasipylė nelemtos klaidos ir „Zanavykas“ nutolo. Be to, nerado savo žai-dimo vienas komandos lyderių Vytautas Vaikšnis. Jam nekrito netgi baudos metimai (1-5). Klampioje svečių gynyboje strigo perdavimai, o praradus kamuolį šakiškiai pereidavo į greitą puolimą.     

Rungtynės pralaimėtos 62:75, 19:24,  20:20,  8:10,  15:21. Mūsų komandoje tik vienam naujokui, M. Šumskiui, pavyko sužaisti geras rungtynes. Jis pelnė 25 tšk. (5 tritaškiai iš 8 metimų, 11 atkovotų kamuolių). Lino Krivicko sąskaitoje 14 taškų, bet 7 klaidos sumažino jo efektyvumą. V. Savastjanovas – 9 tšk. Varžovų komandoje išsiskyrė M. Karpičius – 22 tšk. ir raseiniškiams gerai žinomas V. Stanevičius – 18 tšk.       

 Mūsų komandos pagrindinė problema buvo klaidos. Jų padaryta net 21. Tai rodo, kad dažnai keičiantis komandos sudėčiai, trūksta susižaidimo, tarpusavio supratimo. Komandos potencialas yra tikrai didelis. Tikėkimės, kad su laiku ateis pergalės ir prieš tokius stiprius varžovus, kaip Šakių „Zanavykas“.   

Nepakėlė nuotaikos „Rasų“ komandai ir šeštadienio rungtynės Birštone. Čia buvo žaidžiama prieš vieną lygos lyderių –„Jazz-Diremta“ komandą. Pirmasis kėlinys vyko apylygiai ir 7 min., po Lino Krivicko metimo, „Rasai“ pirmavo 16:15, bet tai buvo viskas. Šeimininkai padidino spartą. Raseiniškiams ypač nesisekė trečiajame kėlinyje (18:40). Rungtynės pralaimėtos 85:109,  21:26, 16:22, 18:40,  20:21. „Rasų“ komandoje daugiausia taškų pelnė V. Savastjanovas – 20 tšk., M. Šumskis, J. Petkevičius, V. Vaikšnis – po 12 tšk.  

Kitas rungtynes „Rasai“ namuose žais su Telšių „Tichės“ komanda. Rungtynės vyks gruodžio 3 d. 14 val. „Karpynės“ salėje.

Vytalius Judickas