„Raseinių melioracijoje“ – atsigavimo požymiai

Siųsti Versija spausdinimui

Artūras VOLSKIS

Ambicingi planai

Praėjusiais metais viena didžiausių rajono įmonių „Raseinių melioracija“ buvo tapusi tikru socialiniu skauduliu. Iš įmonės teritorijos aidėjo nepatenkintų darbuotojų balsai, besiskundžiantys neišmokamais atlyginimais, neaiškiomis perspektyvomis, atsainiu administracijos požiūriu į garbingos įmonės situaciją. Visa tai plačiai buvo aprašyta savaitraštyje „Alio, Raseiniai“.
Praėjusių metų pabaigoje merdėjančioje įmonėje įvyko esminiai pasikeitimai – ji buvo parduota už 3,4 mln. litų. 76 procentus įmonės akcijų tuomet įsigijo verslininkai Tomas Surgelis ir Adomas Kanopka. Pastarasis tapo naujuoju įmonės direktoriumi.
Tuo metu naujasis įmonės vadovas  savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pasakojo, jog melioracijoje mato neblogas verslo perspektyvas, kad planuoja įmonę modernizuoti, suteikti jai antrą kvėpavimą ir pasiekti teigiamų ekonominių rezultatų. „Tikiu, kad modernizavus valdymą, ši įmonė bus pajėgi demonstruoti puikius veiklos rezultatus“, –tuomet savaitraščiui tvirtino naujasis vadovas, 27-erių metų A. Kanopka.
Nuo entuziastingų pareiškimų praėjus aštuoniems mėnesiams, „Alio, Raseiniai“ pasidomėjo, kaip įmonei sekasi įgyvendinti deklaruotus planus.

Džiaugiasi uždarbiu

– Ar šių metų įmonės veiklos rodikliai suteikia vilčių, kad bendrovei „Raseinių melioracija“ sunkiausios dienos jau praeityje, – paklausėme A. Kanopkos.
– „Raseinių melioracija“ per pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 5,35 mln. litų pajamų. Tai 3 kartus daugiau nei 2010 metais, kuomet įmonės pusmečio pajamos buvo 1,8
mln. litų.
– Kas lėmė tokius gerus rezultatus?
– Negailėjome juodo darbo, kurio didžioji dalis buvo atlikta praėjusių metų pabaigoje. Įmonė turėjo nemažai įsipareigojimų, o užsakymų buvo labai sumažėję, įmonė
kentėjo nuo ekonominės krizės padarytų žaizdų. Esant tokiai padėčiai, ne visiems žmonėms pakako motyvacijos aktyviai dirbti. Todėl iš karto ėmėme stiprinti įmonės vadybos grandį, pakvietėme jaunų energingų vadybininkų, sutvarkėme, optimizavome vidinius procesus. Daug dėmesio skyrėme pardavimų sričiai, nes pardavimų rodikliai „Raseinių melioracijoje“ per paskutinius kelerius metus buvo pastebimai kritę. Užsakymų ieškojome visoje Lietuvoje – ne tik Raseinių apylinkėse. Pastangos davė rezultatų: jau per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį pardavimų apimtys pasiekė 12 mln. litų.

Ėmėsi statybų

– Kokius svarbiausius darbus planuojate šiais metais?
– Visų pirma – Šimkaičių miestelio bendruomenės infrastruktūros tvarkymas, taip pat darbai Girkalnio apylinkėse, kur atnaujinsime sausinimo sistemas ir hidrotechnikos statinius. Atnaujinsime Blindės melioracijos statinius, kitus objektus.
– Kai tik įsigijote įmonę, minėjote, kad ketinate konkuruoti statybų sektoriuje. Kokia situacija šioje srityje?
– Statybų sektorius mums labai svarbus. Vienas iš mūsų strateginių tikslų – nuolat plėsti teikiamų paslaugų spektrą. Todėl klientams aktyviai siūlome ir statybinio profilio paslaugas. Tuo tikslu metų pradžioje gerokai atnaujinome savo techninį parką, papildydami jį naujais savivarčiais, buldozeriais, ekskavatoriais. Tai leido mums patiems savo jėgomis atlikti daugiau darbų, nesamdant subrangovų. Matome, kad šis žingsnis pasiteisino, todėl per pusmetį į savo technikos parką ketiname investuoti dar apie 3 mln. litų. Tai suteiks galimybes ateinančiais metais sėkmingai konkuruoti dėl didesnių objektų regione, visoje Lietuvoje ir už jos ribų.

Žvalgosi į kitas šalis

– Ar planuojate plėstis į kaimyninių šalių rinkas?
– Tai jau darome. Mūsų horizonte – Lenkija, Baltijos šalys, Kaliningradas. Mūsų specialistų patirtis, žinios, o taip pat sukaupta technika tikrai suteikia galimybes konkuruoti kaimyninėse rinkose, todėl būtinai šias galimybes išnaudosime. Mus domina įvairūs regionai ir darbų sritys. Ne per seniausiai gavome leidimą tvarkyti nepavojingas statybines atliekas. Tai dar viena sritis, į kurią stengsimės labai atsakingai koncentruotis.
– Įmonės „Raseinių melioracija“ spaudai išplatintame pranešime teigiama, kad didinate darbuotojų skaičių: nuo metų pradžios darbuotojų padidinote nuo 100 iki 150. Ar tokie procesai planuojami ir toliau?
– Viskas priklausys nuo darbo apimčių. Jei matysime, kad užsakymų daugėja, be abejo, bus priimami ir nauji darbuotojai. Tikiuosi, kad naujų darbuotojų tikrai prireiks, nes darbų apimčių plėtimas – tai tikslas, kurį stengiamės nuosekliai įgyvendinti. Beje, iš 50 priimtų darbuotojų dauguma – iš Ariogalos ir Raseinių rajono. Jaučiame atsakomybę prieš šio regiono žmones, todėl stengiamės daryti, ką galime ir jų labui.

Komentarų nėra