„Raseinių motyvas“ keliauja po Lietuvą

[1]Neįgaliųjų sporto ir sveikatingumo klubas „Raseinių motyvas“ per 2021 m. vykdo Raseinių nevyriausybinių organizacijų veiklos vykdymo projektą, jame numatytos įvairios edukacijos bei kita klubo veikla, ir 2021 m. Raseinių rajono savivaldybės finansuojamą sportinės veiklos tęstinį projektą „Kartu mes galim“.
Tai išties pateisina mūsų klubo veiklą – kartu mes galime paskatinti vienas kitą sportuoti, lankyti baseiną, dalyvauti sportiniuose renginiuose, organizuoti aktyvaus poilsio stovyklas. Mums rūpi ne tik fizinė, bet ir psichologinė sveikata, galimybė pamatyti Lietuvos grožį, dalyvauti etnografiniuose užsiėmimuose, pažinti mūsų gimtąjį kraštą.
Spalio 14 d. keliavome į Suvalkiją. Aplankėme Zyplių dvarą, daug sužinojome apie pastatų atkūrimą, įvairių, netgi keistų jų savininkų gyvenimą. Sužavėjo jaunų menininkų paveikslų pa­roda, meditavome molio lipdymo užsiėmime. Kartais, kai pagalvoji, žmogui tiek nedaug tereikia, kad pasitaisytų nuotaika ar pabustų kilnūs jausmai.
Viena iš gražiausių vietų Zanavykų krašte yra Sudargo piliakalniai. Auksinis ruduo, pasakiškas gamtos grožis kvietė pasinerti į meditatyvinius užsiėmimus. Draugiškai kilome į piliakalnius, pravedėme aktyvaus kvėpavimo užsiėmimą. Nuostabi Nemuno aplinkos gamta leido trumpai užmiršti rūpesčius ir vargus. Tai puiki gamtos ir gryno oro terapija, įspūdžiai tikrai neišblės iki kitos kelionės.
Esame dėkingi Raseinių rajono savivaldybei, kad galime dalyvauti projektinėse veiklose, susijusiose su neįgaliųjų galimybių plėtra.
Mūsų veiklų vykdymas nebūtų įmanomas be VšĮ Raseinių neįgaliųjų paslaugų ir užimtumo centro, Raseinių neįgaliųjų draugijos administruojamo transporto ir jo vairuotojo Alfonso Poškos, kuris ne tik vairuoja, bet ir talkina mums kaip asmeninis asistentas.
Gera gyventi Lietuvoje, o ypač Raseiniuose, apsuptiems rūpestingumo.
Marija Pastorastienė,
NSSK „Raseinių motyvas“ narė