„Rauda“ – sakrali meditacija respublikinėje „Atspindžių“ teatro šventėje

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 13–14 d. Birštono kultūros centre vyko XXV Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų konkurso „Atspindžiai” geriausių kolektyvų pasirodymų apžiūra-šventė. Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ (režisierė Jolanta Šimaitienė) džiaugiasi turėdamas galimybę Birštone susirinkusiems teatro mylėtojams iš visos Lietuvos padovanoti literatūrinį-muzikinį spektaklį „Rauda“ (pagal Birutę Pukelevičiūtę). Nors pastarieji metai dėl nuolat kintančių veiklų suvaržymų ir sudėtingos situacijos vykdant Raseinių rajono kultūros centro renovaciją komplikuoja sklandų meno kolektyvų darbą, „Braižas“ 2021 m. metus baigia su nemažu pasirodymų skaičiumi įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, konkursuose, šventėse ir festivaliuose.
,,Atspindžių“ komisijos pirmininkė menotyros daktarė Danutė Vaigauskaitė pasidžiaugė, kad pandeminis laikotarpis mėgėjų teatro kolektyvams buvo kūrybingas ir produktyvus. Po spektaklio vykusiame aptarime komisijos nariai ir kitų šventėje pasirodžiusių kolektyvų režisieriai negailėjo gražių žodžių raseiniškiams, „Raudą“ lygino su sakralia meditacija, priverčiančia susimąstyti apie būties trapumą, netekties skausmo išgyvenimą. Pagiriamųjų žodžių sulaukė ir spektaklio muzikinis apipavidalinimas (kompozitorius Raimundas Tarvydas), scenografija (dailininkė Renata Lauraitytė), įgarsinimas (garso operatorius Domantas Valinčius), režisūriniai sprendimai, aktorių sinchroniškumas ir įtaigumas.
Birštonas raseiniškius pasitiko suteikdamas galimybę pasirodyti nuostabioje renovuotoje salėje, su profesionaliu įgarsinimu, apšvietimu, puikiais žiūrovais, kurie susikaupę stebėjo spektaklį, o jam pasibaigus simbolinę minutę kartu su aktoriais pabuvę apmastymų tyloje apdovanojo šiltais ir audringais plojimais.
Sandra Maslauskienė

Komentarų nėra