„Rieda ratai rateliukai“ Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

Minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 22 d. Raseinių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ vaikai pirmą kartą dalyvavo Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos inicijuotoje akcijoje ,,Rieda ratai rateliukai“. Ši akcija – tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą bei eismo intensyvumą.
Visa darželio bendruomenė, įgyvendindama sveikatingumo programą, puoselėdama sveikos gyvensenos tradicijas ir ekologinį ugdymą, aktyviai įsijungė į šią akciją. Šią dieną vaikai ir pedagogai į darželį atriedėjo ne automobiliu, o įvairiomis ratuotomis priemonėmis (dviračiais, paspirtukais, keturračiais, motocikliukais, svingiais, balansiniais dviračiais, stumiamais vežimėliais ir karučiais).
Darželio kieme skambant muzikai vaikus su paspirtuku pasitiko personažas policininkė-beždžionėlė. Ji vaikams priminė kelių eismo taisykles, papasakojo, kodėl svarbu laikytis taisyklių kelyje, kam reikalingi atšvaitai ir kaip juos turime nešioti. Taip pat pasiūlė pažaisti žaidimą ,,Šviesoforo spalvos“, jį žaidžiant įsitikinta, kad net ir patys mažiausi akcijos dalyviai tiksliai žino, ką reiškia kiekviena šviesoforo spalva.
Akciją ,,Rieda ratai rateliukai“ vaikai pradėjo smagia mankštele-trasa, ją žymėjo kelio ženklai: šviesoforas, STOP ir pėsčiųjų perėja. Po smagios mankštelės, įsitikinę, kad puikiai pažįsta ženklus ir žino, kaip elgtis sustojus prie atitinkamo ženklo, vaikai gavo policininkės-beždžionėlės sutikimą važiuoti didžiąja darželio trasa, kurią sudarė trys mažos trasos, įveikiant įvairias smagias kliūtis.
Linksmai, garsiai ir entuziastingai nusiteikę vaikai rikiavosi prie starto linijos. Pirmoje trasoje jie turėjo saugiai, nenuverčiant apvažiuoti pastatytus ant žemės kūgelius. Galiu tik pasidžiaugti, kad daugumai vaikų sekėsi tai padaryti puikiai. Antroje skirtingomis spalvomis pažymėtoje trasoje vaikai turėjo laikytis taisyklės – važiuoti tik jiems paskirtos spalvos trasa. Šioje trasoje vaikai varžėsi, kuris pirmas pasieks trasos finišo liniją. Na, o trečioje trasoje vaikai turėjo galimybę savo jėgas išbandyti smagiose estafetėse – lenktynėse su karučiais ir paspirtukais. Per estafetes aidėjo džiaugsmingi palaikymo ir padrąsinimo šūksniai. Vaikai patyrė judėjimo džiaugsmą, pasisėmė daug gerų emocijų, džiaugėsi galimybe pabūti gryname ore. Finišo liniją vainikavo gausūs plojimai ir juokas.
Mūsų darželio bendruomenė džiaugiasi prisijungusi prie šios puikios akcijos. Ji padeda integruotai ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kompetencijas: socialinę (bendravimas ir bendradarbiavimas, pratinasi pagarbiai bendrauti su grupės draugais, pasitikėti savimi ir savo gebėjimais); pažinimo (įgyja žinių apie ekologiškas susiekimo priemones, kelio ženklus, geba važinėti ratuotomis priemonėmis); komunikavimo (geba bendrauti su draugais, įvardyti atliekamus veiksmus); sveikatos (lavina kūno dalių judesius, sąmoningai aktyviai juda, geba lenktyniauti, išmoksta atsipalaiduoti pakeičiant veiklos pobūdį).
Vaikų laimingos akys, įraudę skruostai ir malonus nuovargis – šios puikios akcijos rezultatas.
Renata Norkienė,
lopšelio-darželio „Saulutė“
kūno kultūros pedagogė

Komentarų nėra