„Rieda ratai rateliukai 2022“ Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Siųsti Versija spausdinimui

Kiekvienais metais rugsėjo 16–22 dienomis minima Europos judumo savaitė, ja siekiama atkreipti dėmesį į transporto keliamą žalą žmogaus sveikatai, gamtai ir visai aplinkai. Tai galimybė nors vieną dieną atsisakyti automobilio ir sumažinti oro taršą, triukšmą ir eismo intensyvumą. Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“, įgyvendindamas sveikatingumo programą ir puoselėdamas sveikos gyvensenos tradicijas, jau kelinti metai iš eilės dalyvauja Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojamoje akcijoje „Rieda ratai rateliukai“. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla, ir supažindinti vaikus su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.
Rugsėjo 22 dieną akcijoje dalyvavo PU (priešmokyklinio amžiaus) ir vyresniųjų grupių vaikai. Nuo ankstyvo ryto vaikai į darželį atriedėjo su neteršiančiomis aplinkos transporto priemonėmis: dviratukais, paspirtukais, keturračiais, balansiniais dviračiais. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, darželio kieme skambant muzikai vaikus pasitiko personažas beždžionėlė-policininkė. Ji priminė vaikams saugaus eismo taisykles, papasakojo, kodėl svarbu laikytis taisyklių kelyje, kam reikalingi atšvaitai, apsaugos šalmai, liemenės ir kaip juos turime nešioti. Akcijos pradžioje beždžionėlė-policininkė su vaikais atliko nuotaikingą mankštelę, po jos įtvirtino šviesoforo signalų reikšmę žaisdami žaidimą „Šviesoforo spalvos“. Vėliau akcijos dalyviai pasiskirstė įvairiose užduočių stotelėse: „Kas greitesnis“, „Karučių varžytuvės“, „Apvažiuok kliūtis“ ir su pedagogių pagalba įveikė visas jiems skirtas užduotis. Džiugino tai, kad važinėdami ekologiškomis ratuotomis priemonėmis vaikai įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Mūsų darželio bendruomenė džiaugiasi prisijungusi prie šios puikios akcijos. Ji padeda integruotai ugdyti vaikų kompetencijas: socialinę, pažinimo, komunikavimo, sveikatos. Dalyvaudami šioje akcijoje paįvairiname vaikų fizinį aktyvumą, tenkiname vaikų įgimtą siekį judėti, išreikšti save, bendrauti ir patirti teigiamų emocijų.

Renata Norkienė,
lopšelio-darželio „Saulutė“
fizinio ugdymo mokytoja

Komentarų nėra